IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Stajemy przed obliczem Boga najwyższego, zgromadzeni na wezwanie Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Będziemy słuchać przepełnionych mocą z wysoka słów Chrystusa, nakarmimy się Chlebem Życia, będziemy uczestniczyć w Kielichu naszego zbawienia. Otwórzmy nasze serca na tak wielką i bogatą tajemnicę wiary. Uczyńmy to z radością i uwielbieniem.
Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – przymierzamy się do prac zabezpieczających i porządkujących skarpę z cmentarza w kierunku parku. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

3. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Msze św. z poświęcenie gromnic o godz. 7.00 i 17.00. Kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
W tym dniu również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

4. W środę wspominać będziemy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od gardła. Po Mszy św. o godz. 7.00 oraz we wtorek po Mszy o 17.00 będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa św. Błażeja.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 7.30.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. W piątek wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 17.00 poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ i ul. Wiśniowej.

9. We wtorek będziemy uprzątać stajenkę i wystrój świąteczny naszej świątyni. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam po wieczornej Mszy św.

10. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.
Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

11. Sołtys sołectwa Mszana informuje mieszkańców, że od wtorku 2 lutego będzie można pobrać decyzje podatkowe i decyzje dotyczące opłaty za śmieci. Sołtys dyżuruje w Urzędzie Gminy – Sala Ślubów – w godz. 8.00 – 13.00. Osobom, które nie odbiorą decyzji, zostaną one dostarczone.

12. Zachęcamy osoby zainteresowane – szczególnie przedstawicieli środowisk samorządowych, społeczników i przedsiębiorców – do udziału w Studium Katolickiej Nauki Społecznej. Proponujemy cykl 10 dwugodzinnych spotkań o tematyce związanej z współczesnymi problemami i wyzwaniami społecznymi w świetle nauczania społecznego Kościoła. Zajęcia będą odbywać online we wtorki w godz. 19–21.15; jeśli sytuacja sanitarna na to pozwoli – na Wydziale Teologicznym w Katowicach. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: przejście na stronę/; FB: Studium Katolickiej Nauki Społecznej | Facebook.

13. Wydział Teologiczny planuje otwarcie w semestrze letnim (od lutego 2021) kolejnej edycji studiów podyplomowych dla nauczycieli:
1/ teologiczno-katechetycznych (4 semestry) – dających kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu, w szkole podstawowej oraz szkołach ponadpodstawowych. Przejście na stronę

2/ katechezy przedszkolnej (2 semestry) – dających kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu.
Przejście na stronę

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. dr. hab. Roman Buchta, prof. UŚ (kierownik studiów, roman.buchta@us.edu.pl) lub z p. mgr Ludmiłą Lach-Bartlik (sekretarz studiów, ludmila.lach-bartlik@us.edu.pl).

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Dla świata, w którym wszystko musi być praktyczne, są zagadką. Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych?
• rozmowa z pełnomocnikiem rządu na temat problemów z dostawami szczepionek i ich skuteczności
• niektórzy twierdzą, że młodzieży nie da się wychować – o świętych, którzy udowodnili, że to nieprawda

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading