IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Każda niedziela jest dniem świętym, dniem poświęconym zmartwychwstałemu Panu. Dlatego dzisiaj gromadzimy się razem na Eucharystii, aby przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie uwielbiać naszego Pana i Stwórcę. Będziemy słuchać słowa Bożego i nakarmimy się Chlebem życia. Oby nasze serca były otwarte i usłyszały głos Boga.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na bieżące rachunki /prąd, gaz, woda, ścieki/. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

3. Msza św. za Solenizantów stycznia będzie odprawiona jutro, w poniedziałek, o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

4. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Msze św. z poświęcenie gromnic o godz. 7.00 i 17.00. Kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

W tym dniu również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

5. Zapraszam na nabożeństwa w tym tygodniu:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta, Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 7.30

6. W czwartek wspominać będziemy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od gardła. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 17.00 oraz w środę po Mszy o 17.00 będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa św. Błażeja.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po Mszy.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.30, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00

11. W sobotę wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 17.00 poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ i ul. ks. Tuskera.

13. W środę będziemy uprzątać stajenkę i wystrój świąteczny naszej świątyni. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam po wieczornej Mszy św.

14. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

16. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

17. Urząd Gminy w Mszanie prowadzi nabór wniosków na dotacje do wymiany kotłów w roku 2022. Zainteresowane osoby, chcące skorzystać z dotacji na wymianę kotła w tym roku, proszone są o złożenie wniosku do piątku 04.02.2022 r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 32 475 97 59 w referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Mszana.

18. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie informuje mieszkańców o możliwości ubiegania się o dodatek osłonowy, który ma wyrównać rosnące ceny energii, gazu i żywności. Warunkiem otrzymania dodatku jest spełnienie kryterium dochodowego. Wnioski można składać w Ośrodku do 31.10.2022 r. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie.

19. Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do uczestnictwa w Szkole Katechetów Parafialnych. Szkoła trwa 4 semestry, każdy to 10 spotkań w semestrze, to zajęcia dla wszystkich, którzy szukają pogłębienia i usystematyzowania swojej wiary oraz wprowadzenia w podstawowe zagadnienia teologiczne. Zajęcia odbywać będą się w parafii św. Stanisława bp i m. w Żorach, początek 25.02.2022 r.

Więcej informacji na stronie: http://skp.centrum.katowice.pl/ i na Facebooku: Katowickie Studium Wiary – Szkoła Katechetów Parafialnych | Facebook

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i zdrowia na cały nowy tydzień !

Loading