IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – RADOŚCI – 27.03.2022 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare/. Kościół święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie bieżących rachunków.

3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 15.15
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych można składać w zakrystii.

4. Cotygodniowe nabożeństwa odprawiamy:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę.

6. Msza św. za Solenizantów marca będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. W Kościele Powszechnym trwa Synod o synodalności Kościoła. Trwa jego etap diecezjalny polegający na wysłuchaniu tego, co Duch Św. mówi przez członków Kościoła. Osoby, które chciałyby włączyć się w parafialne wysłuchanie zapraszam w czwartek o godz. 18.30. Proszę wcześniej do środy wieczora zgłosić swoją gotowość poprzez maila: mszana@katowicka.pl lub telefonicznie.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

9. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00

11. Od sobotniej Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje. Poprowadzi je o. Paweł Urbańczyk, karmelita bosy z Krakowa. Plan znajdziemy w gablotce, Wiesiadniku i na naszej stronie internetowej. Zachęcam, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy ks. Styry.

13. Zachęcam do osobistej codziennej modlitwy różańcowej w intencji pokoju w Ukrainie.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Świetlica Parafialna jest czasowo nieczynna, ponieważ nasze salki przygotowane są na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

16. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia od osób, które chciałyby przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Relokacja uchodźców jest koordynowana przez Śląski Urząd Wojewódzki.

17. Wójt Gminy Mszana informuje, że na wniosek Centralnego Portu Komunikacyjnego, Firma Egis Poland, zaprasza mieszkańców gminy na konsultacje społeczne w sprawie Kolei Dużych Prędkości w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 12.00 do sali GOKiR w Mszanie i o 17.00 w sali GOKiR w Połomi.

18. Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców naszych miast, powiatów i gmin odbędzie się w sobotę 9 kwietnia w godz. 10–14. Miejsca, program dnia skupienia i sposób zapisu dostępne są na stronie internetowej archidiecezji katowickiej w zakładce: „Zapowiedzi”.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi
  • w wielkopostnym cyklu – o grzechu zazdrości

Polecam: marcowy Wiesiadnik i kwietniowy Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień i Bożej opieki!

Loading