IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE – 31.03.2019 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare/. Kościół święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na dalszą renowacje naszych witraży. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne. Bóg zapłać również bierzmowańcom i ich rodzicom za złożoną ofiarę na kościół.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych można składać w zakrystii.

4. Od jutra, poniedziałku, rozpoczną się Rekolekcje Szkolne, które poprowadzi ks. diakon Łukasz Budniok posługujący w Połomi. W poniedziałek i wtorek klasy I – V mają nauki o 8.45, a klasy VI – VIII i III gim. o godz. 10.45. W środę o godz. 8.45 na zakończenie Rekolekcji dla wszystkich klas –Msza św. w int. uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek, na probostwie, po porannej Mszy św.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci.

9. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o g. 10.00

10. Od sobotniej Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje. Poprowadzi je ks. prał Stanisław Noga, emerytowany proboszcz Parafii MB Piekarskiej na katowickim Tysiącleciu. Plan znajdziemy w gablotce, Wiesiadniku i na naszej stronie internetowej. Zachęcam, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

12. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

13. W najbliższy piątek będzie możliwość odprawienia tzw. Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Początek o godz. 20.00 Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju, na Szóstce. Trasa liczy 46 km i prowadzi przez Jastrzębie, Moszczenicę, Szotkowice, Bożą Górę, Bzie, Pielgrzymowice, Ruptawę do Jastrzębia. Bliższe informacje na stronie www.edk.org.pl

14. Wielkopostne Rekolekcje dla Nauczycieli będą w poniedziałek i wtorek /1 – 2.04./ w Jastrzębiu-Zdroju w kościele NMP Matki Kościoła. Początek o godz. 19.00

15. Przewodniczący Rady Gminy zaprasza mieszkańców sołectwa Mszana na Zebranie Wiejskie – w środę 10 kwietnia o godz. 17.00 w sali GOKiR w Mszanie. Przedmiotem Zebrania będzie wybór sołtysa i rady sołeckiej. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.10. Szczegóły na plakatach

16. Informacje na temat Dni Otwartych w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku oraz rekrutacji do I klas – znajdziemy w gablotce.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj między innymi :
– bezpłatny i praktyczny 16-stronicowy dodatek zdrowotny: „Ziołowa apteczka na wiosnę”, a w nim m. in. o tym, jak odtruć organizm po zimie
– o bardzo ważnym w dobie dyktatury fałszywych newsów i internetowego hejtu darze rozeznawania duchowego

Polecam: nowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi oraz Paschaliki w cenie 6 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!

Loading