IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Laetare – 14.03.2021 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare/. Kościół święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15.
Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych można składać w zakrystii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

5. Trzecia nauka przedślubna będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

6. W piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Ziemskiego Opiekuna Pana Jezusa. Przypominam, że obchodzimy Rok Jubileuszowy ku czci św. Józefa. To również III piątek miesiąca – dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam zwłaszcza uczniów klasy III b, którym zostaną poświęcone ich komunijne Skarbce. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.45 – zapraszam zwłaszcza uczniów klas VIII. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ i 6 – 36; 54 – 82 /parzyste/

9. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach programu Aktywny Samorząd z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W bieżącym roku wniosek o dofinansowanie można składać również przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia /SOW/. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.

11. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że jutro, w poniedziałek, upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki.

12. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

13. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• dodatek w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa – to doskonała pamiątka Roku św. Józefa, który właśnie przeżywamy

Polecam Gość Extra – w cenie 9 zł, jest to wydanie pamiątkowe, okolicznościowe z okazji trwającego Roku Jubileuszowego ku czci św. Józefa, jest ono w całości poświęcone św. Józefowi.
Polecam: marcowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading