IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare/. Kościół święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. Przeżywając obecny trudny czas zachęcam do modlitwy, aby Pan Bóg zatrzymał rozprzestrzeniającą się coraz bardziej epidemię koronawirusa. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o tych, którzy nimi się opiekują lekarzach, pielęgniarkach, służbach medycznych i sanitarnych, a także o zmarłych na skutek epidemii. Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

4. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym do 29 marca odprawiane będą tylko Msze św. Nie będzie dodatkowych nabożeństw.
Zawieszone są także wszelkie spotkania grup przyparafialnych.

5. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone o prawo do życia. W tej intencji w środę o godz. 7.00 odprawiona będzie Msza św.

6. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w I kwartale zostanie odprawiona w piątek o godz. 17.00.

7. Okazja do spowiedzi jest pół godziny przed każdą Mszą św., a także we wtorek, czwartek, piątek i sobotę od godz. 16.00

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

9. W związku z zaistniałą sytuacją Rekolekcje Parafialne przeżywać będziemy – o ile sytuacja pozwoli – od 19 do 22 kwietnia, czyli po świętach a przed naszym Parafialnym Odpustem.

10. Kolportaż Gościa Niedzielnego w kościołach zostaje czasowo zawieszony. Można go nabyć w punktach kolportażu prasy: poczta, sklepy, stacje benzynowe itp. Komunikat na ten temat dostępny jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

Zaleca się, aby we Mszach św. uczestniczyła tylko rodzina, która zamówiła intencję mszalną!!! Wszyscy pozostali mają zostać w domach i modlić się rodzinnie uczestnicząc we Mszy św. poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe!!!

Przypominam o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. /dla wszystkich mieszkańców naszej archidiecezji/, która obowiązuje do 29 marca.

Nasz kościół jest codziennie otwarty – można przyjść na indywidualną modlitwę w dogodnym czasie.

Polecam: marcowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, Paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień, obfitości Bożej łaski na nowy tydzień, dużo zdrowia
oraz skutecznego opierania się epidemii koronawirusa!!!

Loading