IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, ODPUST PARAFIALNY – 30.04.2023 r.

1. W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego. Serdecznie witam pośród nas kaznodzieję odpustowego ks. Michała Psiuka, dziekana dekanatu Tychy Nowe i proboszcza parafii św. Benedykta w Tychach. Suma Odpustowa za Parafian o godz. 11.00 Odpustowe Nieszpory o godz. 15.30.

2. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tych intencjach w swoich indywidualnych modlitwach.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać W środę i za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

4. Jutro, w poniedziałek, w święto św. Józefa, Rzemieślnika, o godz. 17.00 poodpustowa Msza św. za zmarłych Parafian, procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych.

5. Od jutrzejszego poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w tym tygodniu:

  • w poniedziałek o 7.30,
  • we wtorek, czwartek i piątek o 17.30,
  • w środę i niedzielę o 15.30,
  • w sobotę o 16.30

6. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

7. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam ubiegłoroczne dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o 7.30.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

9. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św., na probostwie.

10. Msza św. szkolna – w piątek o 17.00. A po niej i nabożeństwie majowym rozdanie nagród za konkurs o św. Jerzym z okazji 125-lecia naszego kościoła, a następnie zbiórka ministrantów.

11. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a schola parafialna – o 11.00

12. Próby przed I Komunią św. będą w sobotę o 9.30 – pierwsza grupa, a o 12.00 – druga grupa.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ oraz ul. ks. Tuskera.

Pragnę podziękować za wszelkie prace wykonane przy kościele i w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, organistce, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary stołu – składam z serca płynące Bóg zapłać!

14. Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać II ratę podatku od nieruchomości i rolnego oraz opłatę od posiadania psa – w Urzędzie Gminy w sali ślubów na parterze od 8 – 15 maja od poniedziałku do czwartku od 8.00 – 15.00 i w piątek od 8.00 – 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Będzie możliwość płacenia kartą.

15. Niezłomny24 – męski weekend z dzieckiem odbędzie się w dn. 12–15 maja i 2–4 czerwca w okolicach Kocierza. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-ojciec-2/.

16. Rozpoczęły się przyjęcia do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie www.seminarium.katowice.pl

17. W naszym wodzisławskim powiecie i w Mszanie obowiązuje rozporządzenie Wojewody Śląskiego w związku z ze stwierdzeniem ognisk choroby – wysoce zjadliwej grypy ptaków. Tekst tego rozporządzenia dostępny jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji
  • o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Wszystkim życzę, aby nasz patron – św. Jerzy, męczennik, nieustannie wypraszał nam potrzebne łaski do mężnego wyznawania wiary i w dążeniu ku świętości.

Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading