IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza – 03.05.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tych intencjach w swoich indywidualnych modlitwach.

2. Zachęcam również do modlitwy przez wstawiennictwo MB Piekarskiej – Lekarki Chorych oraz naszego patrona św. Jerzego, aby Pan Bóg zatrzymał panującą epidemię. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o służbach medycznych i sanitarnych, o przebywających w kwarantannie, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii. Prośmy również o tak potrzebny deszcz.
Codziennie o godz. 20.30 odmawiajmy różaniec w tych intencjach dodając w tym miesiącu Litanię Loretańską
Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień dla dobra i bezpieczeństwa własnego oraz bliźnich.
Nie zapominajmy o noszeniu maseczek zakrywających nos i usta – również nawiedzając kościół.

3. W naszym kościele w Mszach św. może uczestniczyć 15 osób z rodziny, która zamówiła intencję mszalną
Pamiętajmy jednak, że najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia jest pozostanie w domu i łączenie się duchowo z liturgią sprawowaną w kościele!!!

4. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafialne, również za ofiary jakie wpływają na nasze konto parafialne. Jego numer znajdziemy na internetowej stronie parafialnej – parafiamszana.pl

5. W zaistniałej sytuacji Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy tylko w niedzielę o godz. 15.30. Przypominam, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet.

6. Jutro, w poniedziałek, wspominać będziemy w liturgii św. Floriana, męczennika, patrona naszej katowickiej archidiecezji. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00.

7. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego.

9. W piątek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Uroczystość znosi piątkowy post.

10. Msza św. za wstawiennictwem św. Floriana za Członków naszej Ochotniczej Straży Mszana zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00.

11. Sołtys Mszany będzie pobierać kolejną ratę podatku od nieruchomości. Sołtys będzie dyżurować w Sali ślubów Urzędu Gminy w Mszanie /na parterze/ od poniedziałku 11 do piątku 15 maja, w godzinach pracy Urzędu.

12. W przyszłą niedzielę miała się odbyć Uroczystość Wczesnej i I Komunii św., jednak ze względu na sytuację epidemiczną, została ona przełożona na 13 września 2020 r. na godz. 11.00.

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Uczestniczymy w Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.
2. Aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane są z udziałem najwyżej 15 osób z rodziny zamawiającej intencję mszalną.
3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.
W kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, nie może przebywać w nim więcej niż 15 osób jednocześnie!!!
4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Zaleca się wzbudzenie żalu doskonałego /płynącego z miłości/ za grzechy oraz szczere pragnienie /postanowienie/ wyspowiadania się w możliwym najbliższym czasie.
5. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – nr tel. 32 472 00 93.
6. Niemożliwe jest wyspowiadanie się przez telefon lub inne środki komunikacji społecznej.
7. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• zdrowy i niezdrowy kult Maryi – czym są i jak je od siebie odróżnić?
• o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników i księży w domach pomocy społecznej dotkniętych koronawirusem
• reportaż o amerykańskiej Częstochowie – najpopularniejszym polonijnym sanktuarium oraz największym polskim cmentarzu w Stanach

Polecam: majowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny – wszystko do nabycia w przedsionku kościoła.

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia oraz odwagi w kroczeniu za Jezusem Dobrym Pasterzem.
Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!