IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022 r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza. Nasza Wspólnota Parafialna razem z 33 Dziećmi przeżywa dziś radość z Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tych intencjach w swoich indywidualnych modlitwach.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu będą odprawiane:

• dzisiaj o 15.30,
  • w poniedziałek i środę o 7.30,
  • wtorek, czwartek i piątek o 17.30,
  • w sobotę o godz. 16.30.

4. Jutro, w poniedziałek, w Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, o godz. 11.00 będzie Msza św. w int. Pani Katechetki Ewy jako podziękowanie od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych.

5. W środę Dzieci Komunijne jadą na pielgrzymkę do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, dlatego w środę po Mszy św. porannej będzie nowenna do MB Nieust. Pomocy razem z majowym.

6. Zapraszam na nabożeństwa:

• Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45

7. Msza św. za zmarłych w kwietniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

8. W piątek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. szkolna w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski, majowe i procesja z figurą Matki Bożej.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Turskiej i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kier. Skrzyszowa/.

13. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 29.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

14. Dzisiaj diakoni naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje przed sobotnimi święceniami kapłańskimi. Pamiętajmy o nich i o ich Rekolekcjoniście w naszych indywidualnych modlitwach.

15. Zarząd KGW Mszana organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7-8 czerwca. Koszt to 210 zł w tym: przejazd, wyżywienie i nocleg. Zapisy chętnych przyjmują członkinie zarządu.

16. Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać drugą ratę podatku oraz opłatę od posiadania psa w Urzędzie Gminy w sali ślubów na parterze od jutra, poniedziałku 9 do 16 maja w godzinach otwarcia Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Będzie możliwość płacenia kartą.

17. Rozpoczęły się przyjęcia do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie www.seminarium.katowice.pl

18. Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych odbędzie się w piątek 13 maja w bazylice piekarskiej. Początek o godz. 8.45, a zakończenie około 14.00.

19. Kończy się 5-letnia kadencja obecnej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, dlatego ks. Abp Wiktor Skworc zarządził w całej archidiecezji nowe wybory na niedzielę 12 czerwca. Do niedzieli 29 maja należy zgłaszać kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat, być po bierzmowaniu, czynnie uczestniczyć w życiu Parafii, a także mają być znani z tego, że żyją zgodnie z moralnością katolicką. Bardzo proszę, aby Wasze propozycje kandydatów /imię, nazwisko, rok urodzenia, zawód i ulica zamieszkania/ wrzucać do koszyczka przy ołtarzu MB Częstochowskiej, można też karteczki z kandydatami zostawić w zakrystii, zgłaszać mailowo albo bezpośrednio u mnie. Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych będzie tydzień przed wyborami tj. w niedzielę, 5 czerwca.

Przy okazji pragnę podziękować bardzo serdecznie obecnym Członkom Rady Duszpasterskiej. Za wszelkie wykonane prace, budujące uwagi, dyskusje, pomoc w podejmowaniu różnych ważnych decyzji, zaangażowanie, poświęcony czas w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej i własnym składam z serca płynące BÓG ZAPŁAĆ!

20. GOKiR Mszana zaprasza na wycieczkę do ZOO w Opolu. Wyjazd w sobotę, 14 maja, ok. godz. 9.00. Koszt to 50 zł od osoby. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka Kultury.

21. IV archidiecezjalną pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic zaplanowano w dn. 8–16 września. Szczegóły dostępne są na plakacie oraz stronie internetowej archidiecezji.

22. Małżeństwa przeżywające jubileusze zaproszone są do katowickiej katedry w niedzielę 22.05. na Mszę św. o godz. 14.00, podczas której przewidziane jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia oraz odwagi w kroczeniu za Jezusem Dobrym Pasterzem, a Dzieciom Komunijnym zakochania się w Jezusie Eucharystycznym !!!