IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zbliża się do końca nasze adwentowe oczekiwanie. Pan jest już blisko. Naszym przykładem na te ostatnie dni niech będzie Matka Zbawiciela, która z miłością przyjęła Bożą wolę i czekała na narodzenie Syna. Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na spłacenie wykonanych w ostatnim czasie prac. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta podczas Pasterek – na Fundusz Obrony Życia, w piątek – w I święto na potrzeby parafialne, a w II święto tradycyjnie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

3. Roraty będą jeszcze odprawiane w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. uczestniczymy w nich poprzez transmisję online z naszego kościoła. Natomiast w poszczególne dni do udziału w roratach w kościele zaproszeni są:

  • poniedziałek 21.12. – klasa III a oraz młodzież ze szkół średnich,
  • wtorek 22.12. – klasa III b oraz młodzież pracująca

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. W czwartek w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 8.00. Będzie można w Wigilię zabrać z kościoła Światło Betlejemskie. Niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole oraz za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd.

Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. zostaną odprawione dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Będą one transmitowane przez Internet – podobnie jak wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła.

Okazja do spowiedzi dzisiaj pół godziny przed Mszą św. oraz od 15.00 – 16.00:

  • w poniedziałek od 6.30 – 7.00 oraz od 16.00 – 17.00
  • we wtorek od 7.00 – 10.00 oraz od 16.00 – 17.00
  • w środę od 6.30 – 7.00: od 8.00 – 10.00 oraz od 16.00 – 18.00
  • w czwartek, w Wigilię od 6.30 – 8.00: od 8.45 – 11.00 oraz od 13.00 – 15.30

6. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę. O godz. 16.00 Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w IV kwartale – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

7. W sobotę święto św. Szczepana. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Poświęcimy wtedy owies. Msza św. o godz. 9.00 w int. Mieszkańców ul. 1 Maja i Wiśniowej.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto rodzin chrześcijańskich – módlmy się o ich świętość, zwłaszcza dla rodzin naszej Parafii. W tym dniu 27.12. wspominamy również św. Jana Apostoła i Ewangelisty, dlatego podczas Mszy św. poświęcimy wino.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Konopnickiej.

10. W tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Jest jednak możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

11. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Premierowy koncert kolędowy Betlejem w Polsce 2020/2021 pt. „Pomoc z nieba” odbędzie się online w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 25 grudnia br. o godz. 19. Koncert będzie dostępny na stronie https://fabrykakoncertow.com.pl/. Zachęcamy również do pobrania darmowej płyty: Kolędowanie na Tysiące Głosów Live ze strony: przejście na stronę

13. GOKiR Mszana zaprasza do wspólnego kolędowania. Zaproś sąsiadów do wspólnego śpiewu online i weź udział w konkursie. Czeka wyjątkowa nagroda. Szczegóły na stronie internetowej GOKiR Mszana.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej

• pandemia wywróciła życie, także parafialne, do góry nogami – co w tym roku z oczekiwana przez wielu kolędą?

• o tym, że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swojego dawnego wroga, przypomina nam o. Joachim Badeni

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• dostęp online do filmu animowanego „Największy z cudów”

• stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia

 

Polecam: grudniowy Wiesiadnik.

Do nabycia są także opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

 

Życzę dobrej niedzieli, owocnego wykorzystania ostatnich dni adwentowych, zdrowia duszy i ciała, radości z Narodzenia Pańskiego, umocnienia wiary, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny!

Loading