IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zbliża się do końca nasze adwentowe oczekiwanie. Pan jest już blisko. Naszym przykładem na te ostatnie dni niech będzie Matka Zbawiciela, która z miłością przyjęła Bożą wolę i czekała na narodzenie Syna. Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii /opłacenie bieżących rachunków – prąd, gaz, woda/. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta podczas Pasterek – na Fundusz Obrony Życia, w sobotę – w I święto na potrzeby parafialne, a w przyszłą niedzielę w II święto tradycyjnie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

3. Roraty będą jeszcze odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.

4. We wtorek rozpoczniemy budowę stajenki, a także świąteczne dekorowanie naszej świątyni. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w te prace zapraszam na godz. 17.45 – po roratach.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.

6. W piątek w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 8.00. Będzie można w Wigilię zabrać z kościoła Światło Betlejemskie. Niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole oraz za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd.

Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św., podobnie jak przed rokiem, zostaną odprawione dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00.

7. Okazja do spowiedzi dzisiaj pół godziny przed Mszą św. oraz od 17.00 – 18.00

  • w poniedziałek od 6.30 – 7.00 oraz od 16.00 – 17.00
  • we wtorek od 7.00 – 9.00 oraz od 16.00 – 17.00
  • w środę od 6.30 – 7.00: od 8.00 – 9.00 oraz od 15.30 – 17.00
  • w czwartek od 7.00 – 10.00 oraz od 15.30 – 17.00
  • w piątek, w Wigilię od 6.30 – 8.00: od 8.45 – 11.00 oraz od 13.00 – 15.30

8. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę.
Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto rodzin chrześcijańskich – módlmy się o ich świętość, zwłaszcza dla rodzin naszej Parafii. W tym dniu wspominamy również św. Szczepana – dlatego podczas Mszy św. poświęcimy owies

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 67 – 93 /nieparzyste/ oraz ul. Polnej i Ładnej.

Dziękuję również za dary stołu.

11. W tym roku również nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Jest jednak możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

12. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.
Nasz kościół jest ozonowany – dla bezpiecznego w nim przebywania.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne i świąteczne o godz. 9.00 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia – również Pasterki.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • Kolędy w wykonaniu Arki Noego w zupełnie nowych aranżacjach
  • Rozmowa z Robertem Friedrichem o tym, dlaczego powstały nowe kolędy oraz jak Arka Nowego świętuje Boże Narodzenie
  • O tym jak rodzina palestyńska obchodzi Boże narodzenie w Betlejem

Polecam: grudniowy Wiesiadnik. Do nabycia są także opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Życzę dobrej niedzieli, owocnego wykorzystania ostatnich dni adwentowych, zdrowia duszy i ciała, radości z Narodzenia Pańskiego, umocnienia wiary, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa
Bożej Dzieciny!

Loading