IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zbliża się do końca nasze adwentowe oczekiwanie. Pan jest już blisko. Naszym przykładem na te ostatnie dni niech będzie Matka Zbawiciela, która z miłością przyjęła Bożą wolę i czekała na narodzenie Syna. Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii /opłacenie bieżących rachunków – prąd, gaz, woda/. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta podczas Pasterki – na Fundusz Obrony Życia, a w przyszła niedzielę, w I święto, na potrzeby parafialne.

3. Roraty będą jeszcze odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.

4. W czwartek rozpoczniemy budowę stajenki, a także świąteczne dekorowanie naszej świątyni. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w te prace zapraszam na godz. 18.00 – po roratach

5. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o 7.45.
  • Różaniec – sobota 7.30.

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną w najbliższą środę od godz. 8.00. Zapisy chętnych – w zakrystii lub telefonicznie.

7. W sobotę w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 8.00. Będzie można w Wigilię zabrać z kościoła Światło Betlejemskie. Niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole oraz za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd.

Zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00.

8. Okazja do spowiedzi dzisiaj pół godziny przed Mszą św. /tylko dopołudnia/

• w poniedziałek od 6.30 – 7.00 oraz od 16.00 – 17.00
  • we wtorek od 7.00 – 9.00 oraz od 16.00 – 17.00
  • w środę od 6.30 – 7.00 oraz od 15.30 – 17.00
  • w czwartek od 7.00 – 10.00 oraz od 15.30 – 17.00
  • w piątek od 7.00 – 8.00; od 9.00 – 10.30 oraz 15.30 – 17.00
  • w sobotę, w Wigilię od 6.30 – 8.00: od 8.45 – 11.00 oraz od 13.00 – 15.30

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę.

Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę, w piątek po Mszy wieczornej, o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 1 – 55.

Dziękuje również za dary stołu.

11. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe. W grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.

12. Rodzinny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku” odbędzie się w czwartek 29.12.2022 r.. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Szczegółowe informacje nt. Betlejem Box i możliwość nabycia biletów pod linkiem: betlejemwpolsce.pl

• dodatek: Modlitwa przed wieczerzą wigilijną

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• instrukcja samodzielnego złożenia aniołka
  • jak powstają opłatki u sióstr benedyktynek sakramentek
  • o tym, co prowadziło Mędrców do Betlejem i czy to była gwiazda

Polecam: grudniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, opłatki duże i małe za dowolną ofiarę oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy w cenie 10 zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia końcowych dni Adwentu!