III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą, która, decyzją papieża Franciszka, obchodzona jest jako niedziela Słowa Bożego. Ma ona uwrażliwić nas na Słowo Boże, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas osobiście. Ma też nas zachęcić do uważnego wsłuchiwania się w Słowo czytane podczas liturgii, a także do osobistej lektury Biblii.

2. Do jutra trwa jeszcze tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tej intencji chcemy się również modlić podczas dzisiejszych nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza, a przed kościołem zbiórka na poszkodowanych w skutek trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – przymierzamy się do prac zabezpieczających i porządkujących skarpę z cmentarza w kierunku parku.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Msza św. za Solenizantów stycznia odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

7. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.
Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Franciszek Salezy – święty, który zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach słyszał
• jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości
• dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich?

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• dodatek specjalny – podstawka pod smartfona
• szukają ciszy, pokoju, często mieszkają w lesie, niedaleko rzeki, tam, gdzie kończy się droga – jak wygląda życie współczesnych pustelników?

Polecam: styczniowy Wiesiadnik

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading