III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą, która obchodzona jest jako niedziela Słowa Bożego. Ma ona uwrażliwić nas na Słowo Boże, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas osobiście. Ma też nas zachęcić do uważnego wsłuchiwania się w Słowo czytane podczas liturgii, a także do osobistej lektury Biblii.

2. Do środy trwać będzie jeszcze Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tej intencji chcemy się również modlić podczas dzisiejszych nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza, a przed kościołem zbiórka na leczenie chorego na SMA Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na bieżące rachunki /prąd, gaz, woda, ścieki/

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30.

5. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 90 – 118 /parzyste/.

6. Świetlica Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

7. Starosta Wodzisławski informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. do 03.02.2023 r. będzie wyłożony projekt operatu opisowo-kartograficznego dotyczący modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze obrębów ewidencyjnych: Gogołowa, Mszana i Połomia. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.

Polecam: Gościa Niedzielnego i nowego Małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień oraz bezpiecznego przeżycia dalszej części ferii!

Loading