III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019 r.

1. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Warto zapytać siebie: jak wykorzystuję ten szczególny czas w tym roku? Czy podjąłem uczciwą, rzetelną pracę nad sobą? Co udało mi się już wypracować? Czy pamiętam, że przez Wielki Post mam przygotować się na najważniejsze chrześcijańskie święta?
Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii, na dalszą renowację witraży.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. O godz. 7.00 Msza św. w intencji dzieci poczętych, a nienarodzonych, których życie jest zagrożone – o prawo do życia.

5. We wtorek bp Marek Szkudło o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas VIII i III gimnazjum. Zapraszam serdecznie na tę uroczystość nie tylko rodziny bierzmowańców, ale też wszystkich Parafian.

6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a modlić się będziemy w int. Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w I kwartale. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8.Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o g. 10.00

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy za Solenizantów marca. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ i ul. ks. Tuskera.
Dziękuje też p. Adamowi Marcolowi i współpracownikowi za pielęgnacyjne przycięcie drzew na parkingu przed kościołem, a także panom , którzy uprzątnęli teren po przeprowadzonych pracach

11. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 7 –

10 kwietnia. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.
Szkolne rekolekcje będą od 1 – 3 kwietnia.

12. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

13. W najbliższy wtorek 26.03. w godz. 9.00 – 18.00 będzie zbiórka elektrośmieci. Można je składać przy garażu na probostwie. Akcja prowadzona jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

14. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bliższe informacje na ten temat znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej www.pcpr-wodzislaw.pl /zakładka „Aktywny samorząd”/

15. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Samson”. Wyświetlany będzie on w najbliższy piątek i sobotę o godz. 17.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 18.00

16. Rekolekcje dla nauczycieli odbędą się w dniach 1 i 2 kwietnia br. o godz. 19.00 w dolnym kościele parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj między innymi :
– znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, którzy pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi
– czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj między innymi :
– o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny Polecam: marcowy Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!

Plan Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych „W mocy Bożego Ducha”

Sobota 06.04.2019 r.

Niedziela 07.04.2019 r.
Msze św. z naukami ogólnymi 7.00; 9.00; 11.00; 16.00
17.00 – Nauka stanowa dla mężczyzn

Poniedziałek 08.04.2019 r.
7.00 – Msza św. z nauka ogólną
18.00 – Nauka stanowa dla kobiet

Wtorek 09.04.2019 r.
7.00 – Msza św. z nauką ogólną
9.30 – Msza św. w int. chorych z udzielaniem skram. namaszczenia

Środa 10.04.2019 r.
7.00 – Msza św. z nauką ogólną na zakończenie Rekolekcji
17.00 – Msza św. z nauką ogólną na zakończenie Rekolekcji

Okazja do spowiedzi
niedziela – pół godziny przed każdą Mszą św.
poniedziałek – środa od 6.30 – 6.55 i 16.00 – 16.55

Rekolekcje poprowadzi ks. prał. Stanisław Noga – emerytowany proboszcz parafii MB Piekarskiej w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia.