III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020 – AKTUALIZACJA!

1. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Warto zapytać siebie: jak wykorzystuję ten szczególny czas w tym roku?

Czy podjąłem uczciwą, rzetelną pracę nad sobą? Co udało mi się już wypracować? Czy pamiętam, że przez Wielki Post mam przygotować się na najważniejsze chrześcijańskie święta?
Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Zachęcam do modlitwy, aby Pan Bóg zatrzymał rozprzestrzeniającą się coraz bardziej epidemię koronawirusa. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o tych, którzy nimi się opiekują lekarzach, pielęgniarkach, służbach medycznych, a także o zmarłych na skutek epidemii. Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na dalszą renowację witraży. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

4. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym nie będzie do 29 marca dodatkowych nabożeństw!!! Nie będzie Mszy szkolnej ani młodzieżowej!!!
Zawieszone są także wszelkie spotkania grup przyparafialnych!!!

5. Trzecia z nauk przedślubnych, która miała być w środę – jest odwołana!!!

6. W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona mężów, mężczyzn, ojców, dobrej śmierci i Kościoła.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/.

9. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje – o ile się nic nie zmieni – przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 29 marca – 1 kwietnia.

10. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie odwołuje akcję Wietrzenia Szaf.

11. Zaleca się, aby we Mszach św. uczestniczyła tylko rodzina, która zamówiła intencję mszalną!!!
Wszyscy pozostali mają zostać w domach i modlić się uczestnicząc we Mszy św. poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe!!!

Nasz kościół będzie, jak zawsze, codziennie otwarty – można przyjść na indywidualną modlitwę w dogodnym czasie.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m.in.:
– Czy można przyjmować Komunię na rękę?
– kolejna odsłona cyklu wielkopostnego z prymasem Wyszyńskim.
– co decyduje o tym, czy Polacy mają dzieci.

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m.in.:
– specjalnie na Wielki Post – rachunek sumienia „Zobacz więcej”
– ks. Węgrzyniak o tym, kiedy spowiedź dobrze działa
– w niektórych parafiach jest ich prawie 200 – wizyta u ministrantów za Odrą

Polecam: marcowy Wiesiadnik, Paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień, obfitości Bożej łaski na nowy tydzień
oraz skutecznego opierania się epidemii koronawirusa!!!