III NIEDZIELA WIELKANOCNA – ODPUST PARAFIALNY – 05.05.2019 r.

1. W dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego.
Witam serdecznie wszystkich Parafian i Gości. Szczególnie witam ks. Krzysztofa Szudoka – odpustowego sumistę i kaznodzieję.
Odpust można zyskać przez nawiedzenie naszego kościoła i spełnienie pozostałych warunków odpustu. Zapraszam na uroczyste Odpustowe Nieszpory połączone z nabożeństwem majowym o godz. 15.30.

Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XI Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstej lektury i rozważania słowa Bożego zawartego w Piśmie św., do lektury indywidualnej, ale też w gronie rodzinnym.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00 poodpustowa Msza św. za zmarłych Parafian i procesja na cmentarz oraz modlitwa za zmarłych.

4. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiamy je: w poniedziałki o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30. zapraszam do licznego udziału.

W środę majowe odprawimy przy krzyżu przy ul Wodzisławskiej obok Astorii.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.

6. Msza św. za zmarłych w kwietniu oraz zmarłych zalecanych – w czwartek o godz. 17.00.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św., na probostwie

8. Msza św. szkolna – w piątek o godz. 17.00. A po niej i nabożeństwie majowym – zbiórka ministrantów.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

10. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza – podczas Mszy św. o godz. 11.00 po raz pierwszy zaproszą do swojego serca Pana Jezusa Eucharystycznego Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne. Nabożeństwo dziękczynne i majowe w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich chętnych przed I Komunią będzie w sobotę od godz. 9.00 i zawsze pół godziny przed Mszą św. Bardzo proszę też o modlitwę za te nasze Dzieci.

11. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą w sobotę 18 maja od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii

12. Diakoni naszego Seminarium rozpoczynają dziś rekolekcje przed sobotnimi święceniami kapłańskimi. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji oraz rekolekcjonisty.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/.
Dziękuję również za wszelkie prace wykonane dla przygotowania dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo. Bóg zapłać również za dary stołu przyniesione na probostwo.

14. Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy w sali ślubów na parterze od jutra, 6 -15 maja w godzinach od 8.00 do zakończenia pracy Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?
• o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą.
• reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie.
Polecam: nowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby nasz patron – św. Jerzy, męczennik, nieustannie wypraszał nam potrzebne łaski do mężnego wyznawani wiary i w dążeniu ku świętości.
Maturzystom życzę wiele światła Ducha Św. i daru mądrości. Św. Jerzy – módl się za nami!