III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna kończy Tydzień Miłosierdzia i rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstej lektury i rozważania słowa Bożego zawartego w Piśmie św., do lektury indywidualnej, ale też w gronie rodzinnym.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męcz. głównego patrona Polski, w tym dniu przypada również wspomnienie św. Jerzego naszego patrona.

4. We wtorek przypada święto św. Marka, Ewangelisty, po Mszy o 17.00 procesja do krzyża na cmentarzu i tam modlitwa o urodzaje oraz za pracujących na roli.

5. Nabożeństwa odprawiamy:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam tych, którzy nie spowiadali się przed świętami.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o 16.30.

6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.15 – na probostwie.

7. Msza św. szkolna w intencji Dzieci przeżywających I rocznicę Pierwszej Komunii św. – w piątek o 17.00, a po niej – zbiórka ministrantów i kandydatów.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a schola parafialna w sobotę o g. 11.00 na chórze.

9. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza – przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego. Suma Odpustowa w intencji Parafian, na którą zapraszam poczty sztandarowe, panów do baldachimu, wszystkich Parafian i Gości, o godz. 11.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Michał Psiuk, dziekan dekanatu Tychy Nowe i proboszcz parafii św. Benedykta w Tychach.

10. Msza św. za Solenizantów kwietnia zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ oraz ul. Spacerowej.

12. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

13. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 7 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl.

14. Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w najbliższą sobotę 29.04. Szczegóły szczepienia są przedstawione na rozwieszonych plakatach.

15. Diecezjalna Caritas zaprasza w dzisiejszą niedzielę 23.04.od g. 1400 do 21.00 na DZIEŃ DOBRA organizowany na deptaku pod Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach wydarzenia będzie miasteczko dla dzieci, spotkania z Jasiem Melą i znanym Tik Tokerem ks. Sebastianem Picurem, koncerty zespołów Sąsiedzi Plus, Ks. Kuby Bartczaka i TAU. Wśród propozycji są różnego rodzaju warsztaty, kurs fotografii i nagrywania filmów telefonem komórkowym i wiele innych atrakcji przygotowanych przez ośrodki Caritas. Na zakończenie Teatr EXIT przedstawi spektakl „Pieśń nad pieśniami”. DZIEŃ DOBRA jest inicjatywą ogólnopolską i służy promowaniu wolontariatu oraz kończy obchody Tygodnia Miłosierdzia, zachęcając do czynienia dobra w codzienności.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• kilka osób, znanych z mediów, dzieli się świadectwem obecności słowa Bożego w jego przemieniającej mocy w ich życiu

Polecam: kwietniowy Mały Gość Niedzielny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości

Loading