III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.04.2021 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstej lektury i rozważania słowa Bożego zawartego w Piśmie św., do lektury indywidualnej, ale też w gronie rodzinnym. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii

3. Jest możliwość dzisiaj, w niedzielę, przyjąć Komunię św. poza Mszą św. o godz. 8.30; 10.30 i 12.30.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

5. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zaś w sobotę św. Jerzego , męczennika, patrona naszej Parafii. W tych dniach Msze św. o. 8.00 i 17.00.

6. W przyszłą niedzielę – IV Niedzielę Wielkanocną, Dobrego Pasterza – będziemy obchodzić zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego.

Suma Odpustowa w intencji Parafian, na którą zapraszam członków Rady Duszpasterskiej, o godz. 11.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Jerzy Chybicki z Opola,

Niestety uroczystości te, podobnie jak przed rokiem, będą obchodzone z minimalnym udziałem wiernych /20 osób jednocześnie/, z racji panującej epidemii.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 67 – 93 /nieparzyste/ oraz ul. Polnej i Ładnej. Dziękuję również za prace wykonane w kościele i na zewnątrz. Bóg zapłać za dary stołu.

8. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie TYLKO 20 osób, czyli rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

9. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, można więc – do czego zachęcam – przyjść o dowolnej porze na modlitwę. W przedsionku znajduje się bezdotykowa kropielnica z wodą święconą. Można też zabrać wyłożone tam maseczki przekazane parafiom przez Wojewodę.

10. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

11. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o realizowanym w Polsce projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19

• rozmowa z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie ks. Krzysztofem Wonsem, z okazji Tygodnia Biblijnego

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości.
Dużo zdrowia oraz skutecznego opierania się epidemii!!! Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading