III NIEDZIELA ADWENTU, GAUDETE – 15.12.2019 r

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości /Gaudete/. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego.
Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację naszych witraży. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na opłacenie bieżących rachunków /prąd, gaz, woda/.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00. Różaniec – sobota godz. 16.30

4. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Módlmy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

5. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w najbliższą środę 18.12. od godz. 8.00. Zapisy chętnych – w zakrystii.

7. W piątek rozpoczniemy budowę stajenki, a także świąteczne dekorowanie naszej świątyni. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w te prace zapraszam na godz. 9.00 i potem dokończenie prac – po roratach.

8. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: pół godziny przed każdą Mszą św.
– czwartek od 6.30 – 8.00 i od 16.00 – 16.45
– piątek od 6.30 – 8.00; od 8.45 – 10.00 i od 15.00 – 17.00
– sobota od 7.00 – 10.00 i od 16.00 – 17.00;
– niedziela pół godziny przed Mszą św. oraz od 15.00 – 16.00 oraz od 17.00 – 19.00

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ oraz 174 – 182 /parzyste/. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

10. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe. W grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.

11. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza Członkinie oraz osoby towarzyszące na Spotkanie opłatkowe, która odbędzie się w najbliższy wtorek 17.12 o g. 16.00 w GOKiR w Mszanie. Prosi się o potwierdzenie obecności u Członków Zarządu.

12. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w sobotę 28.12.2019 r.. o godz. 18.00 w katowickim Spodku. Bilety w cenie: 50 zł. są do nabycia na probostwie a także przez internet www.bilety24.pl Bliższe informacje nt. koncertu znajdziemy na plakacie.

13. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że jutro 16.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

• Jak kardynał Krajewski zmienił rzymski plac w dom dla ubogich
• o tym jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka
• o historycznych kłamstwach propagowanych przez młodych następców komunistycznych działaczy z okresu PRL.

Polecam: grudniowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny.

Do nabycia są także: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę, Kalendarz Katolicki w formie książkowej za 24 zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa
na cały kolejny, adwentowy tydzień!