III NIEDZIELA ADWENTU, GAUDETE – 11.12.2022 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości /Gaudete/. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego.

Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 – w środę rorat nie będzie, ze względu na jasełka w szkole.

Zachęcam również do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii. Ostatnio przeprowadzono remont instrumentu organowego i zakupiono olej opałowy do kościoła.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

4. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Módlmy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

5. Katecheza dorosłych – w czwartek, po roratach na probostwie.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po roratach.

8. Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o 11.00 w kościele na chórze, zapraszam chętne dzieci do włączenia się.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicach Stawowej, Górniczej, ks. Wallacha i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kierunku Skrzyszowa/. Dziękuję za dary stołu przyniesione na probostwo.

Dziękuję również wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w Mszy św. Barbórkowej przed tygodniem oraz tym, którzy włączyli się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w ubiegły poniedziałek.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w środę 21.12. od godz. 8.00. Zapisy chętnych – w zakrystii lub telefonicznie.

11. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe. W grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.

12. Rodzinny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku” odbędzie się w czwartek 29.12.2022 r. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Szczegółowe informacje nt. Betlejem Box i możliwość nabycia biletów pod linkiem: betlejemwpolsce.pl

13. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w czwartek 15.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

14. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie organizuje przedświąteczna zbiórkę środków higienicznych i kosmetycznych dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w tym Domu Dziecka w Powiecie Wodzisławskim, potrzebne są: szampony, odzywki do włosów, żele pod prysznic, antyperspiranty w kulce, pasty i szczoteczki do zębów, balsamy do ciała itp.

Środki czystości można przynosić do przyszłej niedzieli 18 grudnia br.

• do Kościoła, gdzie będzie umieszczony specjalny kosz w przedsionku
  • do Urzędu Gminy Mszana,
  • do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej, Połomia ul. Centralna 93.

Dziękuję za wszelkie przyniesione dary.

15. Spotkanie formacyjne dla Pracowników Służby Zdrowia będzie w czwartek 15.12. w parafii św. Antoniego w Rybniku – o 19.00 Msza św., a następnie poczęstunek i prelekcja prof. dr. hab. Sebastiana Gałeckiego pt: Medyczne i etyczne aspekty tożsamości płciowej.

• ważny wywiad o zdecydowanych działaniach kard. Karola Wojtyły w walce z przestępstwem pedofilii duchownych

Polecam: grudniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, opłatki duże i małe za dowolną ofiarę oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy w cenie: duże 16 zł i małe 10 zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia kolejnego tygodnia Adwentu!