II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Każdej niedzieli czujemy się wezwani przez Pana, zawołani przez Niego, zaproszeni do udziału w braterskiej uczcie miłości, w Uczcie Eucharystycznej. Wszyscy usłyszeliśmy dzisiaj głos Jego. Przyszliśmy tutaj i zasiadamy do stołu z Chrystusem, Bożym Barankiem, który gładząc nasze grzechy, staje się dla nas pokarmem na drodze do niebieskiej ojczyzny.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza.

3. Jutro rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. W czwartek we wspomnienie św. Agnieszki, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostanie odprawiona o godz. 17.00 Msza św. w intencji Babć i Dziadków – serdecznie zapraszam do udziału.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/.

7. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

8. Serdecznie dziękuję O. Arkadiuszowi Sitko SVD za cały tydzień posługi duszpasterskiej.

Polecam: styczniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading