II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Wspominamy dziś pierwszy znak Jezusa – przemienienie wody w wino w Kanie Galilejskiej. Przez ten znak, początek wszystkich innych znaków, Jezus objawia swoją chwałę i wzywa uczniów – również nas samych – do wiary. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza.

3. We wtorek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany w tym roku pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Módlmy się o jedność wszystkich wierzących w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Msza św. kolędowa za mieszkańców ul. Chabrowej, Akacjowej, Turskiej i Skrzyszowskiej zostanie odprawiona w środę o godz. 17.00, zaś za mieszkańców ul. Moszczeńskiej, Górniczej, ks. Wallacha i Stawowej – w piątek o godz. 17.00.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

7. W piątek, we wspomnienie św. Agnieszki, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostanie odprawiona o godz. 8.00 Msza św. w intencji Babć i Dziadków – serdecznie zapraszam do udziału.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca , dlatego po Mszy św. porannej w piątek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zaś Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam całą młodzież naszej Parafii, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Wcześniej od 18.00 okazja do spowiedzi.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.30, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ oraz ul. Kwiatowej

12. Przypominam, że jest możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

13. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

16. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza członków i sympatyków na imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowaną w Domu Przyjęć Atmosfera w czwartek 27.01. o godz. 16.00. Chętnych prosi się o zapisanie u członków zarządu i wpłatę 20 zł zaliczki od osoby.

17. Urząd Gminy w Mszanie ogłasza nabór wniosków na dotacje do wymiany kotłów w roku 2022 na realizację inwestycji tj. wymianę kotła węglowego na kocioł gazowy, kotła węglowego na kocioł węglowy z automatycznym załadunkiem paliwa 5 klasy, kotła gazowego na kocioł gazowy oraz kotła węglowego na kocioł na pellet. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski na wymianę kotła na pellet lub gazowy, pod warunkiem uzyskania pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W drugiej kolejności rozpatrywane będą wnioski na wymianę na kocioł węglowy po wygospodarowaniu środków finansowych w budżecie Gminy. Na chwilę obecną w budżecie Gminy brak jest środków na ten rodzaj inwestycji. Zainteresowane osoby, chcące skorzystać z dotacji na wymianę kotła w tym roku, proszone są o złożenie wniosku w dniach od jutra 17.01. do 04.02.2022 r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 32 475 97 59 w referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Mszana.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” między innymi: kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia Polecam: styczniowy Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego i zdrowia na nowy tydzień!