II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Przez cały tydzień trwa już Okres Zwykły w roku liturgicznym, w czasie którego upamiętniamy różne wydarzenia i tajemnice z życia Chrystusa. Dziś ciągle jeszcze trwamy w świetle epifanii znad Jordanu, objawienia się Jezusa posłanego jako Mesjasza do siedzących w krainie cienia śmierci. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. Radio eM. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza, a przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na leczenie chorego na SMA Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego.

3. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą: w poniedziałek i środę o godz. 7.00, w piątek o godz. 8.00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Od środy, 18 – 25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

8. W sobotę, we wspomnienie św. Agnieszki, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostanie odprawiona o godz. 17.00 Msza św. w intencji Babć i Dziadków – serdecznie zapraszam do udziału.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ i ul. Sportowej.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 16.00 – 19.00 oraz w piątek od 10.00 – 12.00. W środę będzie piżamoparty. Przynosimy koc, poduszkę i ubieramy się w piżamę lub inny wygodny strój. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

W drugim tygodniu ferii Świetlica będzie nieczynna.

11. Zakończyliśmy Odwiedziny Kolędowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem do swojego domu.

Bóg zapłać również za złożone podczas kolędy ofiary – są one przeznaczone na parafialne inwestycje.

Natomiast w sobotę 11 lutego o godz. 15.00 zapraszam mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

12. Wieczór kolędowy z zespołem Zakopower oraz Kapelą Sebastiana Karpiela Bułecki odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury w sobotę 21 01. o godz. 19.00. Bilety w cenie 119 zł do nabycia w kasie WCK oraz online.

13. Starosta Wodzisławski informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. w dniach 16.01. – 03.02.2023 r. będzie wyłożony projekt operatu opisowo-kartograficznego dotyczący modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze obrębów ewidencyjnych: Gogołowa, Mszana i Połomia. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej Gminy Mszana TUTAJ

14. Od czwartku będziemy gościć na zastępstwie O. Arkadiusza Sitko SVD.

W „Gościu Niedzielnym” za 10 zł., m. in.:

  • osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia
  • o pożegnaniu papieża seniora
  • jak umierali papieże

Polecam: styczniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego i zdrowia na nowy tydzień!

Loading