II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu naszego duchowego odnowienia i nawrócenia. Wykorzystujmy okazje do pełnienia uczynków miłości względem Boga i ludzi.

Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. Serdecznie witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, budowniczego kościoła w Jankowicach Rybnickich, który wygłosi do nas słowo Boże i zbierze ofiary na budowę kościoła, przed kościołem dzisiaj zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień gościć będziemy kleryków naszego Seminarium, którzy przeprowadzą akcję powołaniową, a kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15

Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.

Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

5. Druga z nauk przedślubnych w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

8. Eucharystysczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00.

9. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.45, na którą zapraszam całą młodzież naszej Parafii, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

10. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona ojców, mężów, całego Kościoła oraz dobrej śmierci. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/. Dziękuję również za wszelkie dary na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie oraz za otwarcie dla nich swoich domów.

12. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 03 – 06 kwietnia. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

13. Przypominam, że w kościele nadal obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie i o ustanie epidemii.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą. Jeżeli będzie taka potrzeba to w naszych salach będą umieszczeni uchodźcy z Ukrainy.

16. Urząd Gminy przypomina, że we wtorek 15.03. upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki obowiązującej od 01.01.2022 r.

17. Kolejna IV archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic zaplanowano od 8–16 września br. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablotce oraz stronie internetowej archidiecezji.

18. Osoby, które chciałyby przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy proszone są, aby zgłosiły się do mnie. Zebrane dane (imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia/ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców, rodzaj budynku) – zostaną przesłane do Caritas Katowice. Relokacja uchodźców będzie koordynowana przez Śląski Urząd Wojewódzki. Przyjmowanie uchodźców odbywa się na koszt przyjmującego, który zabezpiecza nocleg, media oraz wyżywienie. Prosimy zatem o rozważne podejmowanie decyzji według własnych możliwości finansowych.

19. Wójt Gminy Mszana informuje, że w najbliższy czwartek 17.03., na fragmencie ul. 1 Maja na odcinku pomiędzy ul. Chabrową a ul. Sportową, prowadzone będą na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Syryni badania geologiczne. Dlatego odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Skrzyszowską do skrzyżowania z ul. Moszczeńską będzie w tym dniu zamknięty dla ruchu tranzytowego. Badania będą prowadzone od godz. 9.00 do 15.00. Dojazd do posesji czy instytucji zlokalizowanych przy ul 1 Maja dopuszczony zostanie w czasie przerw technologicznych. Ze względu na utrudnienia w ruchu drogowym Powiatowy Zarząd Dróg prosi kierowców o wybieranie alternatywnych dróg.

20. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Cud Guadalupe”. Wyświetlany on będzie: we wtorek 15.03. o 18.00, w środę 16.03. o 17.00 i w czwartek 17.03. o 18.00

21. Premierowy koncert muzyki z filmu „Pasja” Mela Gibsona w wykonaniu Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godz. 19 w katowickim Spodku. Bilety do nabycia za pośrednictwem strony https://www.bilety24.pl/

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy oraz świadectwa przyjmujących ich Polaków
  • w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości

W „Gościu Extra” w cenie 10 zł

  • w całości poświęcony jest św. o. Pio z okazji 135 rocznicy jego urodzin oraz 20 rocznicy jego kanonizacji

Polecam: lutowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !

Loading