II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08.03.2020 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu naszego duchowego odnowienia i nawrócenia. Wykorzystujmy okazje do pełnienia uczynków miłości względem Boga i ludzi.
Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości.
Dzisiaj również obchodzimy Dzień Kobiet wszystkim Paniom dużym i małym życzę wiele Bożego błogosławieństwa i ciągłego wpatrywania się w postać Matki Najświętszej jako wzoru do naśladowania.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na dalszą renowację naszych witraży.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

5. Druga z nauk przedślubnych w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

6.  Msza św. w za pochowaną w lutym Mirosławę Niemczyk oraz zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

7. W piątek obchodzimy 7 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

8. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych, po czym Msza szkolna o godz. 17.00, podczas której poświęcone zostaną Skarbce dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.
Spotkanie Scholi Parafialnej w piątek o godz. 16.00 na chórze – zapraszam też chętne dzieci do włączenia się do Scholi.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a ministranci i kandydaci w piątek po Drodze Krzyżowej

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/.

12. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 29 marca – 01 kwietnia. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

13. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Najświętsze Serce”. Wyświetlany będzie w piątek, sobotę i niedzielę 13-15.03 o g. 18.00 oraz we wtorek 24.03 o g. 12.00.

14. Sołtys Mszany pobierać będzie podatek do poniedziałku 16.03. w Urzędzie Gminy – sala ślubów w godzinach: poniedziałek 8.00 – 17.00, od wtorku do czwartku 8.00 – 15.00, w piątek od 8.00 – 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia karta płatniczą.

15. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w poniedziałek 16.03. upływa termin I raty za gospodarowanie odpadami komunalnymi /wg nowych stawek/.

16. W niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Sł. B. kard. Stefana Wyszyńskiego. Bardzo proszę osoby, które planują uczestniczyć w tym wydarzeniu, aby zapisały się w zakrystii. Chodzi o zorientowanie się w ilości wejściówek i kart parkingowych jakie trzeba zarezerwować.

17. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza na wyjazd na narty na Wielką Raczę na Słowację. Wyjazd w niedzielę 15 marca o godz. 6.30, koszt to 55 zł od osoby, w cenie ubezpieczenie. Zapisy osobiście na krytej pływalni w Połomi. Więcej szczegółów na stronie organizatora oraz w mediach społecznościowych.

18. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie zachęca do Wiosennego Wietrzenia Szaf. Warto przejrzeć swoje ubrania i przekazać dla osób, które chętnie je wykorzystają. Wietrzenie Szaf odbędzie się w dniach 19 – 20 marca w GOKiR Gogołowa oraz 23 – 25 marca w GOKiR Mszana. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej i siedzibie OPS.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– „Nigdy nie pomyślałabym, że Bóg mnie wybierze do takiej próby i że coś podobnego mnie spotka”. Rozmowa z uwolnioną po dziesięciu latach Asią Bibi.
– o sile matczynej modlitwy
– o niezwykłym muzeum, w którym można „dotknąć” Jana Pawła II

Polecam: marcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!

Loading