II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu naszego duchowego odnowienia i nawrócenia. Wykorzystujmy okazje do pełnienia uczynków miłości względem Boga i ludzi.

Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne.

3. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 15.15
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły z okazji patronalnego święta św. Kazimierza będzie odprawiona jutro, w poniedziałek, o godz. 9.00

5. Msza św. w int. Kobiet naszej Parafii z okazji Dnia Kobiet będzie w środę o godz. 7.00.

6. Nabożeństwa stałe odprawiamy:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

7. Msza św. za zmarłych w lutym oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – podczas niej poświęcone zostaną dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św. ich Skarbce.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.45, a ministranci i kandydaci w piątek po Drodze Krzyżowej. Schola parafialna – w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

12. Msza św. w int. Dzieci Maryi z odnowieniem ich przyrzeczeń będzie odprawiona w sobotę o godz. 14.00.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ i ul. Brzozowej.

14. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 26 – 29 marca. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

15. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam dzieci do skorzystania i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

16. Referat Finansów i Budżetu Gminy przypomina, że w środę 15.03. upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki.

17. Sołtys Mszany pobiera I ratę podatku gruntowego oraz opłatę od posiadania psa do środy 15 marca (za wyjątkiem 8 marca) w godz. 8.00 – 15.00, a w piątki od 8.00 – 14.00, w Urzędzie Gminy Mszana – Sala Ślubów. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

18. Przewodniczący Rady Gminy Mszana zaprasza mieszkańców sołectwa Mszana na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w czwartek, 16 marca o godz. 17.30 w GOKiR w Mszanie. Przedmiotem Zebrania będzie wybór sołtysa i rady sołeckiej. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.40. Szczegóły są dostępne na plakatach i stronie internetowej Gminy Mszana.

19. GOKiR Mszana zaprasza na koncert Adama Snopka, wybitnego pianisty i aranżera muzycznego śląskich teatrów, w przyszłą niedzielę 12.03. o godz. 17.00 do Ośrodka Kultury w Mszanie. Bilety w cenie 20 zł w GOKiR Mszana.

20. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu Aktywny samorząd. Wnioski przyjmowane są od 01.03. Bliższe informacje w gablotce i na www.pcpr-wodzislaw.pl /zakładka Aktywny samorząd/ TUTAJ

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • rozmowa, o tym, jak rozumieć karę Boską
  • wielkopostna katecheza o uczynku miłosierdzia nieumiejętnych pouczać

Polecam: marcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading