II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata, zwłaszcza w obliczu trwającej epidemii.
Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 76 Tydzień Miłosierdzia.

2. Biskupi nasi proszą, aby w dzisiejsze święto o godz. 15.00 wspólnie, rodzinnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii!!!

3. Zachęcam do modlitwy, aby Pan Bóg, przez wstawiennictwo MB Piekarskiej – Lekarki Chorych oraz naszego patrona św. Jerzego, zatrzymał panującą epidemię. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o tych, którzy nimi się opiekują lekarzach, pielęgniarkach, służbach medycznych i sanitarnych, o przebywających w kwarantannie, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii.
Szczególnie zachęcam codziennie o godz. 20.30 do odmawiania różańca /w tych intencjach/ połączonego z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do MB Piekarskiej. Przypomina nam o tym codzienne bicie dzwonów o godz. 20.15.
Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień i stosowaniu się do różnego rodzaju zakazów – dla dobra i bezpieczeństwa własnego oraz bliźnich.
Nie zapominajmy o noszeniu maseczek zakrywających noc i usta – również nawiedzając kościół.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby parafialne jakie wpływają na nasze konto parafialne. Jego numer znajdziemy na internetowej stronie parafialnej – parafiamszana.pl

5. Od jutra, czyli poniedziałku 20.04. zgodnie z wytycznymi państwowymi oraz zarządzeniem ks. Abpa /15 m2 na osobę – nasz kościół ma około 225 m2/ – we Mszach św. może uczestniczyć w naszym kościele 15 osób z rodziny, która zamówiła intencję mszalną. Proszę pamiętać o maseczkach i odpowiednich odstępach, trzeba rozmieścić się po całym kościele.
Najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia jest jednak pozostanie w domu.
Pozostajemy w domach i duchowo łączymy się z liturgią sprawowaną w kościele!!!

6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męcz. głównego patrona Polski.
W piątek w naszej Parafii obchodzić będziemy Uroczystość św. Jerzego, męczennika, naszego patrona.
W sobotę przypada święto św. Marka, Ewangelisty – w tym dniu prosimy Boga o urodzaje oraz modlimy się za pracujących na roli.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego. Suma Odpustowa w intencji Parafian o godz. 11.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30. Niestety uroczystości te będą obchodzone z minimalnym udziałem wiernych /15 osób jednocześnie/, z racji panującej epidemii.

8. Można – do czego usilnie zachęcam – włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów i środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach i Szpitala św. Józefa w Mikołowie. Ofiary można składać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS. Za wszelką pomoc składam serdeczne Bóg zapłać!

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Uczestniczymy we Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.
2. Aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane są z udziałem najwyżej 15 osób z rodziny zamawiającej intencję mszalną.
3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.
Proszę pamiętać jednak, że w kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz że nie może przebywać w nim więcej niż 15 osób jednocześnie!!!
4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Zaleca się wzbudzenie żalu doskonałego /płynącego z miłości/ za grzechy oraz szczere pragnienie /postanowienie/ wyspowiadania się w możliwym najbliższym czasie.
5. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – nr tel. 32 472 00 93.
6. Niemożliwe jest wyspowiadanie się przez telefon lub inne środki komunikacji społecznej.
7. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik /za tydzień będzie nowy/ oraz podwójny numer Gościa Niedzielnego /na Święta Wielkanocne i Miłosierdzia Bożego/ i Mały Gość Niedzielny – do nabycia w przedsionku kościoła.

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości, niech napełni nas swoim pokojem oraz zdrowiem duszy i ciała! – tak bardzo potrzebnym każdemu z nas!!! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading