II NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 79 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem koronki – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Jutro, w poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 17.00 biskup Grzegorz Olszowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży klas VIII. Proszę o modlitwę za bierzmowańców.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam tych, którzy nie byli przed świętami,
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

5. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem koronki.

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii.

8. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej, a schola parafialna spotyka się w sobotę o g. 11.00 na chórze w kościele.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ oraz ul. Kwiatowej

We wtorek po Mszy wieczornej uprzątniemy dekorację Bożego Grobu – zapraszam również chętnych do pomocy na godz. 17.45.

11. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

12. Już za dwa tygodnie w niedzielę 30 kwietnia przeżywać będziemy zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego.

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie

15. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 7 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej, na dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez św. siostrę Faustynę w „Dzienniczku”
  • skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi

Polecam: nowy Mały Gość Niedzielny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości