II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 05.01.2020 r.

Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

Bóg napełnił nas błogosławieństwem – Jezus Chrystus jest dla nas największym darem miłości Ojca. Narodzony na ziemi zaprasza nas do domu Ojca, gdzie jest nasza prawdziwa ojczyzna. Teraz przychodzi w słowie zwiastowanym w Kościele i w znakach chleba i wina, w których ukryte jest Jego Ciało za nas wydane i Jego Krew przelana za nasze grzechy.
Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30.

 

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam z serca płynące Bóg zapłać! Jutro kolekta nam misje, a za tydzień na parafialne inwestycje.

3. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. O godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły wystawią w naszym kościele jasełka, do obejrzenia których gorąco zapraszam.

4. Jutro także obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. Abpa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

5. Msze św. w tym tygodniu ze względu na odwiedziny kolędowe odprawiane będą: we wtorek i środę o godz. 7.00, a czwartek i piątek o godz. 8.00.
Kancelaria czynna będzie po Mszach św. od wtorku do piątku.
Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie będzie w najbliższą sobotę 11 stycznia od godz. 11.00. Zgłoszenia w zakrystii lub na probostwie.
Zaś w środę 29 stycznia o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny południowej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

6. Msza św. za zmarłą w grudniu Janinę Błatoń oraz za zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 8.00.

7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 7.30
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Zwyczajowo kolędy i świąteczny wystrój zachowuje się do 2 lutego.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/.

10. Dekanalny Koncert Kolęd odbędzie się w przyszłą niedzielę /12.01./ w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam do udziału!

11. Adoracja Członków Żywego Różańca przy żłóbku w Bazylice OO Franciszkanów w Katowicach Panewnikach będzie w przyszłą sobotę 11 stycznia. Wcześniej planowane jest nawiedzenie Żywej stajenki w Piekarach Śl. – Piekarskiego Betlejem oraz ruchomej stajenki w Siemianowicach Śl. Wyjazd z parkingu za remizą o godz. 7.30. Zapisy chętnych: dzieci, dorosłych i członków Żywego Różańca przyjmowane są w zakrystii, a koszt to 20 zł od osoby.

12. Spotkanie Edukacyjne nt. Jak palić węglem oszczędnie i czysto; prawne aspekty walki ze smogiem; zasady prawidłowego palenia w kotłach węglowych i kominkach; metody walki ze smogiem; co dalej z tym węglem? – odbędzie się w czwartek 09.01. o godz. 17.30 w sali GOKiR Mszana.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– o cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej, której proces beatyfikacyjny trwa.

Polecam: Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading