II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Bóg napełnił nas błogosławieństwem – Jezus Chrystus jest dla nas największym darem miłości Ojca. Narodzony na ziemi zaprasza nas do domu Ojca, gdzie jest nasza prawdziwa ojczyzna. Teraz przychodzi w słowie zwiastowanym w Kościele i w znakach chleba i wina, w których ukryte jest Jego Ciało za nas wydane i Jego Krew przelana za nasze grzechy.

Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! W środę kolekta nam misje, a za tydzień na parafialne inwestycje.

3. Msza św. za mieszkańców ul. ks. Styry, ks. Tuskera, Spacerowej i Kwiatowej zostanie odprawiona we wtorek o godz. 17.00, za mieszkańców ul. Kopernika, Konopnickiej i Szymborskiej – w środę o godz. 16.00, za mieszkańców ul. Chabrowej, Akacjowej, Turskiej i Skrzyszowskiej – w czwartek o godz. 17.00, za mieszkańców ul. Moszczeńskiej, Górniczej, ks. Wallacha i Stawowej – w piątek o godz. 17.00

4. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. O godz. 15.30 kolędowe nieszpory.

Uczniowie naszej szkoły wystawiali w tym dniu w naszym kościele jasełka, nie jest to możliwe z wiadomych względów, ale zachęcam do obejrzenia jasełek na facebooku szkoły lub na naszej stronie internetowej.

5. W środę także obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. abpa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz stosowne nabożeństwo.

7. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Zwyczajowo kolędy i świąteczny wystrój zachowuje się do 2 lutego.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Turskiej i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kier. Skrzyszowa/

10. Spotkanie online Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – w środę o godz. 17.00. Zachęcam nowe małżeństwa do włączenia się do naszego kręgu.

11. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Polecam: nowy Wiesiadnik, styczniowy Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading