II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przyłączamy się do modlitwy św. Pawła, który prosi dzisiaj: ”…aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał nam ducha mądrości i objawienia… Niech nam da światłe oczy serca, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego… ” Odwieczna mądrość zbliża się do nas, czy znajdzie u nas mieszkanie?

Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! W czwartek kolekta nam misje, a za tydzień na parafialne inwestycje.

3. Msza św. za mieszkańców ul. 1 Maja i Wiśniowej zostanie odprawiona we wtorek o godz. 17.00, za mieszkańców ul. Mickiewicza – w środę o godz. 17.00,

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Godzina Święta, Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz. 7.00 – Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania. Okazja do spowiedzi będzie w środę od godz. 16.00 – 17.00 oraz w piątek od 16.00 – 17.00, także pół godziny przed każdą Mszą św.

6. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu.

Msze św. jak w każdą niedzielę, bo to święto nakazane. O godz. 15.30 – kolędowe nieszpory.

7. W czwartek także obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. abpa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po Mszy św. porannej.

9. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Zwyczajowo kolędy i świąteczny wystrój zachowuje się do 2 lutego.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam na koncert kolędowo-noworoczny w wykonaniu Kwintetu Blaszanego CON SORDINO. Orkiestra zagra również podczas Mszy św. o godz. 16.00

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Chabrowej

12. Przypominam, że jest możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

13. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Nasz kościół jest ozonowany – dla bezpiecznego w nim przebywania.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne i świąteczne o godz. 9.00 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Mając na uwadze względy sanitarne – rodzinne kolędowanie „Betlejem w Polsce” odbędzie się tym razem w plenerze przed katowickim Spodkiem w najbliższy czwartek 6.01. w Uroczystość Objawienia Pańskiego od godz. 17.00 oraz w sobotę 15 stycznia o godz. 17.00 w Rybniku w tzw. kampusie przy Zespole Szkół Wyższych. Wstęp wolny z zachowaniem norm sanitarnych.

Polecam: styczniowy Wiesiadnik, styczniowy Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2022 Rok!