II NIEDZIELA ADWENTU, NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP-08.12.2019 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu, w którą przypada zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja – jak gwiazda poranna – poprzedziła wzejście Słońca – Jezusa Chrystusa – i zaczęła świecić pośród wielkiego adwentu ludzkości.

Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30.

2. Roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 – w środę rorat nie będzie ze względu na jasełka w szkole.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie wystroju naszego prezbiterium, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie złożone ofiary – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na renowację naszych witraży.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych w listopadzie: Anna Drobnik, Wanda Menżyk, Irena Mura, Jolanta Bielaszewska i zmarłych zalecanych będzie w czwartek o godz. 17.00.

6. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po roratach.

7. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ubiegły czwartek adorowali Jezusa Eucharystycznego podczas przypadającej w naszej Parafii całodziennej Adoracji Najśw. Sakramentu.
Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.

8. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe. W grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w północnej części naszej Parafii, a za rok w południowej część Parafii.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w środę 18 grudnia.

10. Kierownik OPS w Mszanie zaprasza osoby samotne i niepełnosprawne z opiekunem na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w czwartek 19.12. o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. Konieczne jest telefoniczne bądź osobiste potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do piątku 13.12. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie. Numery kontaktowe /32 472 00 42, kom. 783 570 750/ znajdziemy w gablotce.

11. Adwentowe czuwanie z Joanną Bątkiewicz-Brożek, autorką książek o ks. Dolindo Ruotolo, będzie w piątek 13.12. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju – na Szóstce. Początek o godz. 20.00.

12. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w sobotę 28.12.2019 r.. o godz. 18.00 w katowickim Spodku. Bilety w cenie: 50 zł. są do nabycia na probostwie a także przez internet www.bilety24.pl Bliższe informacje nt. koncertu znajdziemy na plakacie.

13. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w poniedziałek 16.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loretto.
• o początkach Wspólnoty z Taize
• historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 roku.

Polecam: grudniowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny.

Do nabycia są także: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę, Kalendarz Katolicki w formie książkowej za 24 zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały kolejny, adwentowy tydzień !

Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta – módl się za nami!

Loading