II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” – oto wezwanie adwentowe skierowane do Kościoła i do każdego z nas.

Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 – w środę rorat nie będzie, ze względu na jasełka w szkole.

Zachęcam również do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej,
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Msza św. za pochowanych w listopadzie oraz zmarłych zalecanych – będzie w czwartek o godz. 17.00

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

6. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a schola parafialna ma swoje spotkanie w poniedziałek po roratach na chórze. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po roratach.

7. Świetlica Parafialna ze względu na roraty jest w grudniu nieczynna.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

Dziękuję za dary stołu przyniesione na probostwo.

Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w ubiegły wtorek.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w środę 20.12. od godz. 8.00. Zapisy chętnych – w zakrystii lub telefonicznie.

10. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe – w części północnej.

11. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w piątek 15.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

12. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza na spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, osób z niepełnosprawnością wraz z opiekunem, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi w środę 20 grudnia 2023 roku. Zapisy przyjmowane będą jeszcze jutro 11.12. do godz. 17.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie lub telefonicznie 32 47 20 042 lub 783 570 750.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce
  • opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie

Jest również do nabycia nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego – magazyn popularnonaukowy Historia Kościoła w cenie 12 zł., obecny numer poświęcony jest historyczności Jezusa Chrystusa

Polecam: grudniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe za 11 zł i duże za 17 zł., opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia kolejnego tygodnia Adwentu!

Loading