II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Adwent jest czasem oczekiwania na zapowiedzianego Wysłańca. Podejmijmy więc z radością trud prostowania ścieżek naszego życia dla Jezusa, który się zbliża, który przychodzi, aby zbawić świat i jego mieszkańców.

Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30.

2. Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, ale ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. uczestniczymy w nich poprzez transmisję on-line z naszego kościoła. Natomiast w poszczególne dni do udziału w roratach w kościele zaproszone są dzieci:
– poniedziałek 07.12. – klasa V i przedszkolaki /3,4,5,6-latki/
– środa 09.12. – klasa VI a
– czwartek 10.12. – klasa VI b
– piątek 11.12. – klasy III a i III b

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na spłacenie wykonanych prac związanych z organami i ławkami, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary i przelewy na konto parafialne! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

4. We wtorek 08.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Msza św. za zmarłych w listopadzie i zmarłych zalecanych będzie w czwartek o godz. 17.00.

7. W piątek podczas Rorat zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

9. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – w przyszłą niedzielę o godz. 17.00

10. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłą sobotę adorowali Jezusa Eucharystycznego podczas przypadającej w naszej Parafii całodziennej Adoracji Najśw. Sakramentu.

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w sobotę 19 grudnia. Proszę o zgłaszanie chętnych w zakrystii.

12. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. W Adwencie proponujemy dla chętnych dzieci – konkurs rysunkowy na temat: Nasz kościół wewnątrz – prezbiterium. Rysunki na kartce A4 (technika dowolna) dzieci przynoszą do kościoła w wyznaczonym dniu Rorat i składają je w koszyku przed ołtarzem. Po zakończeniu Rorat, spośród wszystkich prac, komisja wyłoni te najładniejsze – oczywiście w trzech kategoriach Prosimy aby prace były wykonane przez dzieci. Prace podpisujemy z tyłu: imię i nazwisko, klasa lub wiek.

14. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że we wtorek 15.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• druga część cyklu adwentowego „Objawiło się Życie”

• rozmowa z ks. Sławomirem Oderem postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II

• jak w Kościele czuje się współczesna młoda kobieta?

Polecam: grudniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Do nabycia są także: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia czasu Adwentu!

Loading