I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach. Zachęcam też do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Serdecznie dziękuję również za dary dla Ukraińców.

3. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Mateusz Mnich, który posługuje w parafii NSPJ w Zdroju.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
  • Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Msza św. za Solenizantów lutego będzie we wtorek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

5. Nabożeństwa stałe w tym tygodniu odprawiamy:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i I Komunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – w czwartek od 20.00 do 21.00.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

6. Pierwsza z nauk przedślubnych będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i Drodze Krzyżowej zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych.

10. Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

11.W sobotę przypada święto św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej szkoły. Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły z okazji patronalnego święta będzie odprawiona w poniedziałek, 6 marca, o godz. 9.00.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ oraz ul. Sosnowej.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy podczas trwającego Czerdziestogodzinnego Nabożeństwa znaleźli chociaż chwilę czasu, który poświęcili dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękuję za wykonane prace elektryczne na probostwie i w salkach.

13. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zachęcam dzieci do korzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą serdecznie dziękuję.

14. GOKiR Mszana zaprasza na koncert Adama Snopka, wybitnego pianisty i aranżera muzycznego śląskich teatrów. Zaprezentuje program artystyczno-kabaretowy przy największych przebojach muzyki rozrywkowej i klasycznej. Zapraszamy w niedzielę 12 marca o godz. 17.00 do Ośrodka Kultury w Mszanie. Bilety w cenie 20 zł w GOKiR Mszana.

15. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich organizuje spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się we wtorek 07.03. o godz. 16.00 w GOKiR Mszana. Zapisy u Członkiń Zarządu.

16. Sołtys Mszany będzie pobierać I ratę podatku gruntowego oraz opłatę od posiadania psa, w dniach od 1 do 15 marca (za wyjątkiem 8 marca) w godz. 8.00 – 15.00, a w piątki od 8.00 – 14.00, w Urzędzie Gminy Mszana – Sala Ślubów. Mieszkańcy są proszeni o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

17. Zapisy na wakacyjne turnusy „Tatry po męsku” dla mężczyzn, ojców z synami i ojców z córkami oraz na „randkę w górach” rozpoczną się 1 marca o godz. 18.00 na stronie: https://tatrypomesku.pl

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upomnieniu grzeszących

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading