I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach. Zachęcam też do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na budujący się kościół w Jankowicach Rybnickich, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Tomasz Maciąg, który posługuje w parafii MB Różańcowej w Moszczenicy.

Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Msza św. w int. Kobiet naszej Parafii z okazji Dnia Kobiet będzie we wtorek o godz. 17.00.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

6. Pierwsza z nauk przedślubnych będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. Msza św. za zmarłych w lutym oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – podczas niej poświęcone zostaną dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św. ich Skarbce.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00, a ministranci i kandydaci w piątek po Drodze Krzyżowej.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy podczas trwającego Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa znaleźli chociaż chwilę czasu, który poświęcili dla Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

13. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie i o ustanie epidemii.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

16. Sołtys Mszany pobiera pierwszą ratę podatku od nieruchomości i rolnego oraz opłatę od posiadania psa do wtorku 15 marca w Urzędzie Gminy Mszana (Sala Ślubów), w godzinach pracy urzędu. Prosi się o zabranie ze sobą decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

17. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że we wtorek 15.03. upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki obowiązującej od 01.01.2022 r.

18. Kolejna IV archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic zaplanowano od 8–16 września br. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablotce oraz stronie internetowej archidiecezji.

19. Osoby, które chciałyby przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy proszone są, aby do przyszłej niedzieli 13.03. zgłosiły się do mnie. Zebrane dane (imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia/ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców, rodzaj budynku) – zostaną przesłane do Caritas Katowice. Relokacja uchodźców będzie koordynowana przez Śląski Urząd Wojewódzki. Przyjmowanie uchodźców odbywa się na koszt przyjmującego, który zabezpiecza nocleg, media oraz wyżywienie. Prosimy zatem o rozważne podejmowanie decyzji według własnych możliwości finansowych.

Caritas rozpoczął akcję Paczka dla Ukrainy, w którą może włączyć się każdy chętny.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl oraz w gablotce. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm. Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej Caritas. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia.

Gotowe kartony będą przyjmowane w naszych salkach parafialnych w najbliższy wtorek, środę, czwartek i piątek /08 – 11.03.2022 r./ w godzinach 9.00 – 11.00.

Za wszelkie dary Serdeczne Bóg zapłać!

20. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach programu Aktywny samorząd dofinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie w gablotce.

21. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Cud Guadalupe”. Wyświetlany on będzie 11,12,13 marca o 12.00; 13.30; 17.00 oraz 15 marca o 18.00, 16 marca o 17.00 i 17 marca o 18.00.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę
  • cykl wielkopostny pod hasłem „Droga do wolności”
  • kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio” – prorocy mniejsi

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

List_Paczka_1

lista

 

Loading