I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2020 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent — okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu, a wszystkich którzy pragną go podjąć proszę o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
Zapraszam dzisiaj na adwentowe nieszpory o godz. 15.30, a także na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, ale ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. będzie możliwe uczestnictwo w nich poprzez transmisję on-line z naszego kościoła. Natomiast w poszczególne dni do udziału w roratach w kościele zaproszone są dzieci:
1 tydzień Adwentu:
poniedziałek 30.11. – klasa I a;
wtorek 01.12 – klasa I b;
środa 02.12. – klasa II a;
czwartek 03.12. – klasa II b;
piątek 04.12. – klasa IV a i IV b.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na spłacenie wykonanych prac związanych z organami i ławkami. Bóg zapłać za złożone ofiary i przelewy na konto parafialne! Za tydzień kolekta na potrzeby Parafialne, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Msza św. za Solenizantów listopada będzie odprawiona w święto św. Andrzeja Apostoła, w poniedziałek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii’

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do uczestnictwa w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca NMP w sobotę.

6. W piątek przypada wspomnienie św. Barbary. Msza św. o godz. 9.00 w int. Górników, Emerytów, Rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych Górników – zapraszam do kościoła tylko delegacje z poszczególnych kopalń, a pozostałych chętnych zapraszam na transmisję przez Internet.
Wszystkim, którym patronuje św. Barbara życzę, aby wypraszała Ona wiele potrzebnych łask, zwłaszcza zdrowia duszy i ciała, a Górnikom – bezpiecznej pracy.

7. W sobotę 5.12. przypada w naszej Parafii całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 8.00, a zakończymy nabożeństwem o godz. 16.45. Plan adoracji znajdziemy w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.
W miarę możliwości proszę o włączenie się w adoracyjne czuwanie modlitewne wg nast. porządku:
8.30 – ul. Mickiewicza
9.00 — ul. ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa, Dębowa, Zielona
10.00 — ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa, Ładna
11.00 — ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
12.00 — ul. Kopernika, Konopnickiej, Szymborskiej
13.00 — ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
14.00 — ul. 1 Maja
15.00 — Czciciele Miłosierdzia Bożego, Franciszkański Zakon Świeckich
16.00 – ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
16.45 — Nabożeństwo kończące całodzienną Adorację.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ oraz ul. Szymborskiej.

9. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.
Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. W Adwencie proponujemy dla chętnych dzieci – konkurs rysunkowy na temat: Nasz kościół wewnątrz – prezbiterium. Rysunki na kartce A4 (technika dowolna) dzieci przynoszą do kościoła w wyznaczonym dniu Rorat i składają je w koszyku przed ołtarzem.
Po zakończeniu Rorat, spośród wszystkich prac, komisja wyłoni te najładniejsze – oczywiście w trzech kategoriach: 1. przedszkolaki i klasy I i II
2. klasy III, IV i V
3. klasy VI, VII i VIII
Prosimy aby prace były wykonane przez dzieci. Prace podpisujemy z tyłu: imię i nazwisko, klasa lub wiek.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych
• początek cyklu adwentowego „Objawiło się życie”
• rozmowa z O. Jackiem Salijem o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary.

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Do nabycia są także: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia czasu Adwentu!

Loading