I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent — okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu, a wszystkich którzy pragną go podjąć proszę o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Zapraszam dzisiaj na adwentowe nieszpory o godz. 15.30, a także na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Jutro, w poniedziałek, przypada wspomnienie św. Barbary. Msza św. w int. Górników, Emerytów, Rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych Górników o godz. 8.30. Wszystkim, którym patronuje św. Barbara życzę, aby wypraszała Ona wiele potrzebnych łask, zwłaszcza zdrowia duszy i ciała, a Górnikom – bezpiecznej pracy.

4. We wtorek przypada w naszej Parafii doroczna całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. – początek po Mszy św. o godz. 7.00 i zakończenie nabożeństwem o 16.45. Zapraszam i zachęcam do poświęcenia chwili czasu Chrystusowi Eucharystycznemu. Plan adoracji poniżej.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
 • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V.
 • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
 • Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu o godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania, a po niej nabożeństwo I-czwartkowe.

7. W czwartek podczas Rorat zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św.

8. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałek po roratach na chórze. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po roratach.

9. W piątek 8.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 17.00 Msza św. w int. Dzieci Maryi i po niej spotkanie przy stole w salkach. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

11. Świetlica Parafialna ze względu na roraty będzie w grudniu nieczynna.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ i ul. ks. Tuskera.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej, za prace wykonane przy kościele, a państwu Mitko za ofiarowany wieniec adwentowy.

13. Trwają już w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, dostępny jest w Wiesiadniku i na parafialnej stronie internetowej.

14. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w środę 20 grudnia.

15. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza na spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, osób z niepełnosprawnością wraz z opiekunem, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi w środę 20 grudnia 2023 roku. Zapisy przyjmowane będą do poniedziałku 11 grudnia 2023 r. do godz. 17.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie lub telefonicznie 32 47 20 042 lub 783 570 750.

16. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w piątek 15.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

17. Zarząd KGW Mszana zaprasza na spotkanie opłatkowe w najbliższy czwartek 07.12. o godz. 16.00 w sali GOKiR. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia.

18. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: ”Oblicze Jezusa”. Wyświetlany będzie: 2 i 3.12. /sobota, niedziela/ o 15.00 i 17.00; 5.12 /wtorek/ o 18.00; 6.12. /środa/ o 15.00 i 17.00, 7.12. /czwartek/ o 18.00.

 

PLAN ADORACJI we wtorek 05.12.2023 r.

W miarę możliwości proszę o włączenie się w adoracyjne czuwanie modlitewne według następującego porządku:

 • 7.30 – ul. Mickiewicza
 • 8.00 – ul. Wodzisławska
 • 9.00 – ul. ks. Tuskera, ks. Styry
 • 10.00 – ul. Sosnowa, Brzozowa, Sportowa, Dębowa, Zielona
 • 11.00 – ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
 • 12.00 – ul. Kopernika, Ładna
 • 13.00 – ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza
 • 14.00 – ul. 1 Maja
 • 15.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego, Franciszkański Zakon Świeckich
 • 16.00 – ul. Spacerowa, Kwiatowa
 • 16.45 – Nabożeństwo kończące całodzienną Adorację

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

 • początek cyklu adwentowego, przewodnikiem będzie św. Franciszek
 • Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół” będziemy próbowali zbudować w naszych sercach „stajenkę” gotową na przyjście nadchodzącego Pana

Jest również do nabycia nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego – magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła” w cenie 12 zł., obecny numer poświęcony jest historyczności Jezusa Chrystusa.

Polecam: grudniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe za 11 zł i duże za 17 zł, opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading