I Jastrzębskie Misterium Męki Pańskiej do obejrzenia w sieci

13 marca w jastrzębskiej Parafii NMP Matki Kościoła o godzinie 19:30 miało miejsce niecodzienne wydarzenie – I JASTRZĘBSKIE MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ.
Pomysłodawcami widowiska byli ks. Adam Słota i Tomasz Tuszyński. Wspomniany ks. Adam Słota przekazał scenariusz napisany przez jego ojca (śp. Jerzego Słota) w 1975 roku. W tym dużym widowisku brało udział 30 aktorów, 12 tancerzy oraz 30 muzyków i wokalistów z Jastrzębia i okolic, w tym również z naszej Parafii, z Teatru Cordis i Scholi Dei Gloria.

Reżyserem widowiska był Tomasz Tuszyński, natomiast kierownikiem muzycznym Adrian Orzoł – dyrygent i opiekun Scholi Dei Gloria. Próby nad Misterium trwały pół roku. „To była wartościowa, ciężka ale zwieńczona światłem droga. Trochę jak droga krzyżowa… było bardzo ciężko i nie będę tego ukrywał. Wszyscy mieliśmy chwile przy tworzeniu JMMP, w których mieliśmy ochotę rzucić scenariusz, nuty czy buty do tańca… Mimo to
mieliśmy coś bardzo ważnego. Wspólnotę którą zawiązaliśmy troszkę nieświadomie. Mieliśmy siebie i RAZEM dociągnęliśmy to do końca! Upadamy na kolana aby z nich wstać” – napisał Tomasz Tuszyński w mediach społecznościowych.

Istnieje możliwość przeżycia JMMP we własnym domu przed ekranami swoich komputerów, gdyż całość można znaleźć w sieci, pod linkiem: przejście do strony

Zapraszamy tych, którzy nie mogli być w dniu premiery!

Loading