XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2019 r.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Łączymy się z pielgrzymami, również z naszej parafii, zgromadzonymi na modlitwie w Pszowie u stóp MB Uśmiechniętej.

2. Niedzielne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie wystroju naszego prezbiterium. Za wszelkie złożone ofiary – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nowobudujący się kościół MB Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30

5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej katowickiej archidiecezji. O godz. 17.00 Msza św. za zmarłych w sierpniu oraz zmarłych zalecanych.

6. W piątek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. Msza św. szkolna w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.
W piątek o godz. 17.00 – modlić się będziemy również za ks. Tadeusza z ok. jego urodzin.

7. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

8. W sobotę od godz. 10.00 będzie się w naszym kościele Dzień Skupienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – rejon Rybnik.

9. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

10. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze spotykają się Dzieci Maryi. Początek o 14.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ oraz 6 – 36 i 54 – 82 /parzyste/.

Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dary przyniesione na Mszę św. dożynkową, a także za prace ogrodnicze wykonane w ubiegłym tygodniu przy kościele

12. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

13. Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św.

14. Sołtys sołectwa Mszana informuje, iż podatek gruntowy III rata za 2019 r. będzie pobierany do poniedziałku /16.09./ w Urzędzie Gminy w godzinach urzędowania. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.
Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w poniedziałek 16.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty za podatek od nieruchomości.

15. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. /rocznik 2013/ odbędzie się w najbliższy wtorek 10.09 o godz. 16.00 w szkole w sali nr 7.

16. GOKiR Mszana oraz Ośrodek Wsparcia Caritas zapraszają do Połomi na zakończenie sezonu imprez plenerowych w przyszłą niedzielę /15.09./ na scenie przy boisku, z recitalem kabaretowo-muzycznym wystąpi Krzysztof Respondek. Pojawi się także zespół GRAFIT. W programie ponadto: animacje dla dzieci i kulinaria m. in. placki ziemniaczane prosto z patelni.

17. GOKiR zaprasza także dzieci i dorosłych na zajęcia do pracowni ceramicznej, która rusza po wakacyjnej przerwie. Szczegóły w Ośrodku Kultury w Mszanie i na stronie internetowej GOKiR Mszana.

18. Rekolekcje dla samorządowców zatytułowane „Eucharystia daje życie” odbędą się w domu rekolekcyjnym w Bystrej w dniach 4 – 6 października br.

• Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu?
• Jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić.
• Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w internecie.

Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” – w nim superdodoatek – plastikowa linijka

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!