XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Przy sprawowaniu Eucharystii spotykamy się nie tylko z Bogiem, ale i z braćmi. Zwróćmy uwagę na tych, którzy stoją obok nas, a znajdziemy odpowiedź na ewangeliczne pytanie: „kto jest moim bliźnim?”. Uczestnicząc w tej Uczcie braterskiej miłości, uczymy się prawdziwego chrześcijaństwa od Chrystusa, który tak umiłował ludzi, że oddał za nich swoje życie.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie wystroju naszego prezbiterium. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, anonimowe i imienne! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na dalszą renowację naszych witraży.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/.

7. W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia odbędzie się kolejna 74 Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już 30 lipca. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

8. Wyjazd do Czernej, do sanktuarium MB Szkaplerznej oraz do Krakowa – w najbliższą środę 17 lipca o 8.15 z parkingu za remizą, powrót ok. 21.00. Brak miejsc.

9. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch maleńkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa
• rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce
• kolejny reportaż z najpiękniejszego sanktuarium maryjnego Czech w miejscowości Svaty Hostyn

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny/w którym m. in. silikonowa opaska na rękę/

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!