XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2019 r.

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. „Z radością sławcie Boga… cześć Mu wspaniałą oddajcie” – będziemy śpiewać dziś w Psalmie. Podejmując to wołanie, stajemy, aby składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za dar naszego powołania. Prośmy Pana, aby uzdolnił nas do dawania świadectwa, że jesteśmy chrześcijanami, że wierzymy w Jezusa Chrystusa.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na dokończenie wystroju naszego prezbiterium.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych w czerwcu: Jadwigę Graniczną, Zofię Tatarczyk, Pawła Koszut, Henryka Granicznego, Ireneusza Moczała oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii.

7. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 19.00 na probostwie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/.

10. Serdecznie dziękuję Panom, którzy w ubiegłym tygodniu wiele napracowali się przy konserwacji, malowaniu przykościelnych płotów. Niech dobry Bóg wynagrodzi poniesione trudy na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej.

11. W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia odbędzie się kolejna 74 Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już 30 lipca. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

12. Parafia nasza organizuje wyjazd do Czernej, do sanktuarium MB Szkaplerznej oraz do Krakowa – w środę 17 lipca, wyjazd o 8.15 a przyjazd ok. 21.00. Koszt to 40 zł. od osoby, zapisy w zakrystii.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Teologiczne wyjaśnienie, jak rozumieć i jak traktować modlitwę ks. Dolindo „Jezu, Ty się tym zajmij”
• rozmowa z ks. Tomaszem Horakiem o tym, jak przeżywać bolesne problemy dotykające dziś Kościół
• reportaż z jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Litwie, jakim jest Góra Krzyży w Szawlach

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny/w którym m. in. silikonowa opaska na rękę/
Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku,
a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!