V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2019 r.

1. Jako uczniowie Chrystusa, jako nowy Lud Boży, Kościół Święty, gromadzimy się, aby składać nasze dziękczynienie Ojcu Przedwiecznemu. Razem z nami jest zmartwychwstały Jezus. Przypomina nam dzisiaj, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Niech ta uczta miłości, w której uczestniczymy, rozpali nasze serca miłością do Chrystusa i do ludzi. Wtedy będziemy prawdziwymi uczniami Chrystusa.

2. W dniu dzisiejszym swoje urodziny obchodzi ks. abp Wiktor Skworc, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą renowację naszych witraży. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na opłacenie bieżących rachunków.

4. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe, odprawiać je będziemy: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30, wtorek, środę, czwartek i piątek o 17.30, a w sobotę o godz. 16.30.
W środę nabożeństwo majowe z chórami naszego dekanatu odprawimy o godz. 17.30 w kościele.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.

6. W piątek we wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy o katolikach mieszkających w tym kraju. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe i zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby nimi zostać.

7. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

8. Msza św. ku czci św. Urbana z prośbą o urodzaje odprawiona będzie w sobotę o godz. 17.00, a po niej ślubowana przez naszych przodków procesja dziękczynno-błagalna do kapliczki i krzyży przy ul. Mickiewicza w kierunku autostrady – podobnie jak przed rokiem.

9. Msza św. w intencji ks. Marcelego oraz Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki – od Koła Gospodyń Wiejskich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. ks. Styry.

11. W przyszłą niedzielę będzie Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

12. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie Członkinie na spotkanie z okazji Dnia Matki we wtorek 21.05. o godz. 16.00. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności u Członków Zarządu.

13. W przyszła niedzielę 26.05. o godz. 16.00 w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie odbędzie się Festyn Charytatywny dla Tymoteusza Pomykoł. Zebrane środki będą przeznaczone na jego rehabilitację.

14. W czwartek 23.05. o godz. 17.30 w GOKiR Mszana odbędzie się Spotkanie Poetyckie. Głównymi bohaterami będą Henryk Pasterny i Andrzej Ślakowski.

15. Wczoraj rozpoczęło się XII Metropolitalne Święto Rodziny, które zakończy się w niedzielę 2 czerwca. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce.

16. Również wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne, charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce i na stronie www.darna100.pl

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”
• jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego
• o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• obrazek /format A4/ z Matką Bożą Częstochowską do pokolorowania
• o Pomocnikach Maryi – co robią i kto ich wymyślił?
• dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej?

Polecam: majowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień !!!