UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Zesłanie Ducha Św. zapoczątkowało działalność Kościoła, który i my tworzymy. Dziękujemy Trzeciej Osobie Bożej – Duchowi Św., za Jego natchnienia i dary, jakimi obdarza swój Kościół i każdego z nas, przede wszystkim w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, a także podczas każdej Mszy św.
Można dzisiaj zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu.
Kończymy dzisiaj w Kościele okres wielkanocny, a od jutra rozpoczniemy okres zwykły.

2. Witam pośród nas Wolontariuszki Misyjne, które podzielą się z nami swoim doświadczeniem z pobytu i pomocy misyjnej w Boliwii, a po Mszy poproszą o wsparcie na rzecz misji prowadzonych przez OO. Werbistów. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na dokończenie wystroju prezbiterium naszej świątyni.

4. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV, V, VI
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.
6.W czwartek przypada 13 dzień miesiąca – godz. 17.00 Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej, potem różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

7. Msza św. za zmarłych w maju: Marię Piechaczek, Pawła Marek, Stanisława Pukowiec oraz za zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zaś zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Mszy szkolnej.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Konopnickiej.

12. Procesja Bożego Ciała, 20 czerwca, przejdzie w tym roku: po Mszy św. o godz. 8.30 z kościoła ul. Mickiewicza do góry, a zakończymy ją przy IV ołtarzu przy krzyżu na ul. Mickiewicza 187 c.
Bardzo proszę, aby już pomyśleć o udekorowaniu naszych domów na trasie procesji, ale i w całej Parafii.

13. Dzisiaj /09.06./ odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 15.30 przy kościele Miłosierdzia Bożego, a zakończenie festynem rodzinnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. na Szóstce. Będzie wiele atrakcji – szczegóły na plakacie.

14. Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku oraz GOKiR Mszana informują, że w przyszłą niedzielę /16.06./ mogą nastąpić utrudnienia w dojeździe na górny parking przy Ośrodku Kultury. Organizatorzy serdecznie przepraszają za niedogodności spowodowane organizacją X edycji Śląskiego Maratonu Rowerowego.

15. GOKiR Mszana zaprasza na Festiwal Kolorów z koncertem zespołu TABU, który odbędzie się na mecie wspomnianego maratonu w przyszłą niedzielę.

16. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina , że w poniedziałek 17.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi /wg nowych stawek/.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat.

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę otwarcia na natchnienia Ducha Św. oraz dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia.