ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020 r.

Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.
1. Kończy się też dzisiaj okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, w którym będziemy wspominać misterium Chrystusa w całej jego pełni. Zwyczajowo jednak wystrój świąteczny i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM.

3. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą: w poniedziałek i środę o godz. 7.00, w piątek o godz. 8.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.00.
Rozpoczynamy ferie zimowe – w piątek nie będzie o 17.00 Mszy szkolnej.
Kancelaria czynna jest po Mszach św. od poniedziałku do piątku.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Katecheza dorosłych w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.

8. Od soboty 18 – 25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/.

10. Zakończyliśmy Odwiedziny Kolędowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem do swojego domu.
Bóg zapłać również za złożone podczas kolędy ofiary – są one przeznaczone na parafialne inwestycje.
Natomiast w środę po feriach 29 stycznia o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny południowej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

11. Dekanalny Koncert Kolęd odbędzie się dzisiaj w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam do udziału!

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” między innymi :
– rozmowa o tym, jak wychować wierzące dziecko
– na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia
– dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?

Polecam: Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień oraz bezpiecznego przeżycia ferii!