IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza – 12.05.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Dobrego Pasterza.
Nasza Wspólnota Parafialna razem z 12 Dziećmi przeżywa dziś radość z Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Nabożeństwo dziękczynne i majowe dzisiaj o godz. 15.00.
Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tych intencjach w swoich indywidualnych modlitwach.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na dalszą renowację naszych witraży.

3. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17.30, w środę o 7.30, a w sobotę o godz. 16.30.

4. Jutro, w poniedziałek o godz. 11.00 będzie Msza św. w int. Pani Katechetki Ewy jako podziękowanie od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych.
Jutro również przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski, majowe i procesja z figurą Matki Bożej.

5. W środę Dzieci Komunijne jadą na pielgrzymkę do Leśniowa, dlatego w środę po Mszy św. porannej odprawiona będzie nowenna do MB Nieust. Pomocy razem z majowym. Są wolne miejsca na pielgrzymkę – zapisy w zakrystii. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek po majowym, na probostwie

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy porannej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odmówieniem Koronki.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.

9. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30, wcześniej okazja do spowiedzi. Zapraszam całą naszą młodzież.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/.

Pragnę jeszcze raz podziękować za wszelkie prace wykonane w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach.

13. Małżeństwa przeżywające jubileusze zaproszone są do katowickiej katedry w przyszłą niedzielę 19.05. na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której przewidziane jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

14. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 26.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

15. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie Członkinie na spotkanie z okazji Dnia Matki we wtorek 21.05. o godz. 16.00. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności u Członków Zarządu. Zarząd zaprasza również wszystkie Członkinie na Mszę św. w int. Matek w niedzielę 26.05.o godz. 9.00.

16. GOKiR zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Klubu Seniora we wtorek 14.05. o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Temat przewodni to „Mediacja – sposoby polubownego rozwiązywania sporów oraz prawo spadkowe Seniora /sposoby i warunki bezpiecznego przekazania majątku, rodzaje i zasady dziedziczenia w prawie polskim/. Zajęcia poprowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”. Udział jest bezpłatny.

17. W przyszłą niedzielę odbędzie się IV Przegląd Pieśni Maryjnych, o godz. 17.30 w kościele MB Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?
• rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół,
• o tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II.

Polecam również majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia oraz odwagi w kroczeniu za Jezusem Dobrym Pasterzem, a Dzieciom Komunijnym zakochania się w Jezusie Eucharystycznym!!!