Czwartek, 21 Wrzesień 2017

Z życia Parafii

Nowa Rada Parafialna

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku odbyły się w naszej Parafii wybory do Rady Parafialnej. Zgłoszono 25 kandydatów, spośród których wybieraliśmy 12 nowych Członków, którzy zastąpią dotychczasową Radę, która działała przez całą kadencję tj. przez 5 lat.

Więcej…

 

PLAN KOLĘDY - 2016/2017

Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii rozpoczniemy 11 listopada i będą się one odbywać głównie w weekendy oraz w czasie przerwy świątecznej. Poniżej przedstawiamy plan kolędy 2016/2017.

Więcej…

 

Rok Miłosierdzia - 8.12.2015 - 20.11.2016

Od 8 grudnia 2015 r. do 20 listopada 2016 r. trwa w Kościele katolickim Rok Święty Miłosierdzia. Ogłosił to papież Franciszek w kazaniu podczas nabożeństwa pokutnego, któremu przewodniczył w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Było ono połączone z aktem pojednania licznych penitentów oraz ze spowiedzią i rozgrzeszeniem indywidualnym.

Więcej…

 

Grupy parafialne w naszej parafii

W naszej parafii działa wiele wspólnot i grup do których należą dorośli, dzieci jak i młodzież. Pomimo różnych dróg formacji i zadań, przed jakimi stoją, ich zasadniczym celem jest między innymi formowanie dojrzałych chrześcijan bądź ubogacanie liturgii.

 

Więcej…

 

Odpust parafialny - 24 kwietnia - Św. Jerzego

Świety Jerzy był żołnierzem, który „z jednej służby wojskowej przeszedł do innej”. Służąc Chrystusowi poniósł ok. 303 r. śmierć męczeńską. Wielce sławił go św. Piotr Damiani, znany propagator Różańca z X w. W swych kazaniach przedstawiał Jerzego, patrona wielu bractw i stowarzyszeń, jako wzór dzielnego wojownika, który przyobleczony w pancerz wiary „rzucił się w sam wir zaciętej walki”.

Więcej…