Sobota, 16 Luty 2019

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.02.2019r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą.Każda niedziela jest dniem świętym, dniem poświęconym zmartwychwstałemu Panu. Dlatego gromadzimy się razem na Eucharystii, aby przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie uwielbiać naszego Pana i Stwórcę. Będziemy słuchać słowa Bożego i nakarmimy się Chlebem życia. Oby nasze serca były otwarte i usłyszały głos Boga.
2. Dzisiaj wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od gardła. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa św. Błażeja. 
Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.
3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na koszty związane z ubezpieczeniem naszych budynków kościelnych i cmentarza. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.
4. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00
5. We wtorek wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli. 
6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30
7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, o godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa, o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, a potem nabożeństwo.
8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.
9. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi o godz. 10.00, a ministranci i kandydaci mają zbiórkę w piątek po Mszy szkolnej.
10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.
11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie. 
 12. W poniedziałek 11.02. przypada XXVII Światowy Dzień Chorego, dlatego już w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 będziemy modlić się za chorych, cierpiących i im posługującym, a także podczas tego nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.
13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniunaszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 25 – 63 /nieparzyste/.
14. Zapraszam do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu, które odbędą się jutro, w poniedziałek 4.02. w godz. 13.00 – 16.00 w GOKiR Mszana. Warto badać swój słuch przynajmniej raz w roku!
15. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie organizuje w poniedziałek 11.02. kulig na Kubalonkę oraz biesiadę w szałasie wraz z gorącym posiłkiem. Planowany wyjazd o godz. 11.30 spod Straży Pożarnej. Zapisy i więcej informacji u członków zarządu
16. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie, a także Gminny Ośrodek Sportu zapraszają na ferie. Program zajęć znajduje się na ich stronach internetowych i na plakatach.
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
- obrazek z modlitwą rodziców za dzieci
- Przebaczenie to nie zmiana naszego stanu emocjonalnego, ale decyzja. Jak przebaczać i dlaczego to takie ważne?
- Świadectwa kilku sióstr zakonnych, które przypominają nam, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych
- jaką rolę odgrywa muzyka w rozwoju dzieci i dorosłych?
 
Polecam: lutowyWiesiadnik, Mały Gość Niedzielny iMisyjne Drogi.
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli ibłogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!