Sobota, 16 Luty 2019

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.02.2019r.

alt

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą.Każda niedziela jest dniem świętym, dniem poświęconym zmartwychwstałemu Panu. 
1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą.Każda niedziela jest dniem świętym, dniem poświęconym zmartwychwstałemu Panu. Dlatego gromadzimy się razem na Eucharystii, aby przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie uwielbiać naszego Pana i Stwórcę. Będziemy słuchać słowa Bożego i nakarmimy się Chlebem życia. Oby nasze serca były otwarte i usłyszały głos Boga.
2. Dzisiaj wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od gardła. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa św. Błażeja. 
Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.
3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na koszty związane z ubezpieczeniem naszych budynków kościelnych i cmentarza. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.
4. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00
5. We wtorek wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli. 
6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30
7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, o godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa, o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, a potem nabożeństwo.
8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.
9. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi o godz. 10.00, a ministranci i kandydaci mają zbiórkę w piątek po Mszy szkolnej.
10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.
11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie. 
 12. W poniedziałek 11.02. przypada XXVII Światowy Dzień Chorego, dlatego już w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 będziemy modlić się za chorych, cierpiących i im posługującym, a także podczas tego nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.
13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniunaszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 25 – 63 /nieparzyste/.
14. Zapraszam do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu, które odbędą się jutro, w poniedziałek 4.02. w godz. 13.00 – 16.00 w GOKiR Mszana. Warto badać swój słuch przynajmniej raz w roku!
15. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie organizuje w poniedziałek 11.02. kulig na Kubalonkę oraz biesiadę w szałasie wraz z gorącym posiłkiem. Planowany wyjazd o godz. 11.30 spod Straży Pożarnej. Zapisy i więcej informacji u członków zarządu
16. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie, a także Gminny Ośrodek Sportu zapraszają na ferie. Program zajęć znajduje się na ich stronach internetowych i na plakatach.
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
- obrazek z modlitwą rodziców za dzieci
- Przebaczenie to nie zmiana naszego stanu emocjonalnego, ale decyzja. Jak przebaczać i dlaczego to takie ważne?
- Świadectwa kilku sióstr zakonnych, które przypominają nam, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych
- jaką rolę odgrywa muzyka w rozwoju dzieci i dorosłych?
 
Polecam: lutowyWiesiadnik, Mały Gość Niedzielny iMisyjne Drogi.
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli ibłogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!